Gurbetçilere Türkiye Yolculuğu İçin Kritik Tavsiyeler

Sınır Kapısı
Sınır Kapısı

Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası para transferi şirketlerinden TransferGo, Avrupa’da yaşayıp yaz dönemi Türkiye’ye tatil ya da memleket ziyareti amacıyla gelecek olan vatandaşlarımıza bazı tavsiyelerde bulundu. TransferGo, yolculuk sırasında ihtiyaç fazlası para taşımanın riskine de değinerek, Türkiye’deki istenilen bankaya tek tıkla ve ücretsiz para transferi gerçekleştirebilme kolaylığını da tekrar vurguladı.


İSTANBUL, 1 TEMMUZ,2019 – Bu yaz aylarında Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaşayan Türkler, hem tatillerini geçirmek hem de memleketlerini ziyaret etmek için yollara düşüyor.. Yine birçok kişi de arabalarıyla karayolundan vatanlarına ulaşma yollarını seçiyor.

Bu yolculuk sırasında basında da sıkça karşılaştığımız bir çok talihsiz olay yaşanıyor. Özellikle para transferi ve bağış gibi konularda tamamen dijital ve ücretsiz bir hizmet sunarak, gurbetçilerimizin hayatını kolaylaştıran TransferGo, Türkiye’ye geliş öncesi vatandaşlara bu konulara dikkat çekerek, çeşitli tavsiyelerde bulundu.

TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, yola çıkacaklara yollarda dikkat edilmesi gereken konularından bazılarını hatırlattı.

  • Belgeleri gözden geçirin
  • Gümrüklerde dikkatli olun.
  • Aracınızın bakımını yaptırın
  • Yol giriş ve çıkışlarındaki çalışmalara dikkat edin
  • Büyükelçiliklerin telefonu yanınızda olsun
  • Üzerinizde fazla para taşımayın, yola çıkmadan Türkiye hesabınıza komisyonsuz para transferi yapın.

Yolda birçok farklı Avrupa ülkesinden geçeceğiniz için, yola çıkmadan tüm gerekli belgelerinizin yanınızda olduğundan emin olun.

Sınır kapıları ve gümrük geçişlerinde memurlara kontrol amaçlı verilen belgelerin, aynen eksiksiz geri alındığından emin olun, belgelerinizi tekrar gözden geçirin.

Arabanın lastiklerini, motor ve fren hidrolik yağını, fren balatalarını, otomobilinizin kayışını, hava filtresini, muayene süresini kontrol ettirin. Gece görüşünde derinlik kaybı oluşur, o nedenle aracınızın far ayarlarını yapın ve yola çıkmadan aracınızın bakımını mutlaka yaptırın. Herhangi bir acil durum esnasında, gurbetçi vatandaşlarımıza sıla yolu üzerinde her türlü hizmeti sunan Türk yol yardım hatlarından destek istemeyi unutmayın.

Otoban giriş ve çıkışlarında, aynı zamanda benzin istasyonları etrafındaki yol çalışmalarına ve çukurlara dikkat edin.

Yol güzergahında bulunan ülkelerdeki Türk Büyükelçilikleri ve konsoloslukların telefonlarını ve adreslerini araştırıp not edin. Başınıza bir şey gelirse, Büyükelçiliklerden hemen yardım isteyebilirsiniz.

Issız yerlerde mola vermemeye özen gösterin. Aynı şekilde tamirciyiz, yardım edelim amaçlı yanınıza yaklaşan kişilere karşı dikkatli olun. Yanınızda fazla nakit para veya değerli eşya taşımayın.

İhtiyaç fazlası parayı, yola çıkmadan önce TransferGo uygulaması üzerinden Türkiye’de dilediğiniz bankaya üstelik yüksek işlem ücretleri ödemeksizin gönderebilirsiniz. Para transferi gurbetçilerimiz için en kritik konulardan. Yurtdışındaki Türkler, uzun sıralar beklemeden ve yüksek işlem ücretleri ödemeksizin ülkelerine para transferi yapabilmek istiyor, bunu TransferGo ile kolayca gerçekleştirebiliyorlar.

www.transfergo.com.tr

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın