Tesla Model 3 Euro NCAP Test Sonuçları Açıklandı

tesla model 3
tesla model 3

Tesla, Model 3 aracı ile Euro NCAP’in çarpışma testlerine girdi. Araç, bugüne kadar alınmış en yüksek “Güvenlik Yardımcısı” puanlarından birine ulaştı.

Tesla’nın ürettiği elektrikli araçlar otomobil sektörüne yeni bir sayfa açmayı başarsada araçları genelde aldığı yazılım güncelleştirmeleriyle gündeme geliyordu. Fakat bu sefer 2019 model Tesla Model 3, Euro NCAP çarpışma testlerinden aldığı başarılı sonuç ile otomotiv sektörünün gündemine geldi.


Bağımsız ve güvenilir test kuruluşu olan Euro NCAP, otomobillere uyguladığı katı çarpışma testleri ile biliniyor. Euro NCAP test değerleri otomotiv sektörü ve müşeterileri için önemli ve bu testlerden alınan yüksek değerler aracın değerini belirleyen önemli bir parametre.

Tesla Model 3, girdiği Euro NCAP çarpışma testlerinden yüksek bir başarıyla çıktığı için ve müşterilerine uzaktan sunduğu aktif güvenlik özellikleri sayesinde Euro NCAP yetkilileri tarafından “Güvenlik Yardımcısı” puanını alarak marka değerine değer katmayı başardı.

Tesla Model 3 çarpışma test sonuçları için tıklayın

Euro NCAP araştırma bölümü başkanı Matthew; “Tesla, elektrikli bir aracın yapısal faydalarını avantaja çevirmek için iyi bir iş çıkardı. Tesla Model 3, bugüne kadar gördüğümüz en yüksek Güvenlik Yardımı puanlarından birine ulaştı.” şeklinde açıklama yaptı.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın