Elektrikli Konsept Mercedes-Benz Vision EQS (2019)

elektrikli konsept mercedes benz vision eqs 2019
elektrikli konsept mercedes benz vision eqs 2019

Elektrikli otomotiv teknolojisi o kadar ilerledi ki, tüm kaliteyi önemseyen markalar bu akıma uydu! Bunların başında Alman Mercedes firması geliyor. Sektörün önde geleni Frankfurt otomobil fuarında Elektrikli konsept modeli olan Mercedes-Benz Vision modelini katılımcılarına tanıttı.


Yakın zamanda göreceğimiz S-Serisi modellerinin tamamen elektrikli versiyonu olacak. Bu geleceğin çok uzakta olmadığını da biliyoruz zira Mercedes, tamamen otonom sistemler üzerinde yaptığı çalışmaları o kadar hızlandırdı ki, EQS, ön ve arka aksında bulundurduğu motorlar ile hareket edecek. Bu iki motorun arasında da batarya setleri bulunuyor.

Mercedes-Benz Vision EQS 475 beygir gücü çıkışa sahip olacak. 700 kilometre menzil sunması beklenen aracın bu verileri kulağa çok abartılı gelmiyor zira Tesla Model S Long Range modellerinin bu kilometreleri aştığını biliyoruz. Fakat EQS’in bataryası boşaldığında, 350 kW’lık şarj kapasitesi sayesinde gücünün yüzde 80’ini sadece 20 dakika içerisinde doldurabilecek.

Vision EQS ismi verilen bu model, gelecek zamanda göreceğimiz S-Serisi modellerinin tamamen elektrikli versiyonu olacak. Bu geleceğin çok uzakta olmadığını da biliyoruz zira Mercedes, tamamen otonom sistemler üzerinde yaptığı çalışmaları hızlandırdı. EQS, ön ve arka aksında bulundurduğu motorlar ile hareket edecek. Bu iki motorun arasında ise batarya bulunuyor olacak.

Bu sayede otomobil 475 beygir gücü çıkışa sahip olacak. 700 kilometre menzil sunması beklenen aracın bu verileri kulağa çok abartılı gelmiyor zira Tesla Model S Long Range modellerinin bu kilometreleri aştığını biliyoruz. Fakat EQS’in bataryası boşaldığında, 350 kW’lık şarj kapasitesi sayesinde gücünün yüzde 80’ini sadece 20 dakika içerisinde doldurabilecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın