Yeni Land Rover Defender Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

yeni land rover defender frankfurt otomobil fuarinda tanitildi
yeni land rover defender frankfurt otomobil fuarinda tanitildi

Land Rover’ın arazi aracı Defender, yeni jenerasyonu ile Almanya’daki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımını gerçekleştirdi.


Yeni Land Rover Defender, 90 ve 110 olmak üzere iki farklı seçeneği sunulan model, öncüsünden farklı olarak alüminyum monokok gövdeye sahip. Defender 90, 6 kişiye kadar oturma kapasitesi sunabilirken, 110 ise 5+2 oturma düzenine sahip bir iç mekan düzeni sunuyor. Defender 110, ikinci sıra koltukların arkasında bin 75 litreye kadar olan ve ikinci sıra katlandığında ise 2 bin 380 litreye kadar genişleyen bir yük alanıyla 5, 6 veya 5+2 oturma düzeni sunuyor. Land Rover’in bugüne kadar ürettiği en sert gövde yapılı model olduğu açıklanan Defender’in, geleneksel kasa üstü (body-on-frame) tasarımlara göre de üç kat daha sert olduğu belirtildi. İngilizlerin yeni arazi aracında benzinli, dizel ve hibrit güç seçenekleri yer alıyor

Fuarda tanıtılan otomobil uzun aks aralığına sahip olan beş kapılı 110 (Defender’larda bu rakam aks aralığını inç olarak gösteriyor) modeli olsa da 90 diye adlandırılan kısa versiyon da gösterildi. Bu versiyon yıl sonunda üretime geçecek ve bunun yanında ticari amaçlı üretilen versiyonlar da yer alacak. Land Rover 130 isimli daha da uzun bir model üzerine çalıştığını da açıklıyor. Bu modelde sekiz koltuklu oturma kapasitesinden bahsediliyor.

Yeni Defender, 90,110 ve 130 modellerine sahip olacak. Otomobilin 90 versiyonunun İngiltere’deki satış fiyatı 40 bin sterlin olacak.

Discovery 5’in değiştirilen ve geliştirilen D7x altyapısı üzerine inşa edilen otomobil 2 litre dizel ve benzinli, 3 litre benzinli mild-hybrid motor seçeneklerine sahip olacak.

Land Rover’ın yeni otomobili markanın Slovakya’daki fabrikasında üretilecek. Otomobilin giriş versiyonu olan Defender 90 4583 mm uzunluğa, 1996 mm genişliğe ve 1974 mm yüksekliğe sahip. Ayrıca aracın aks mesafesi de 2587 mm uzunluğunda. Bir önceki jenerasyon ise 3894 mm uzunluğunda, 1476 mm genişliğinde ve 2079 mm yüksekliğindeydi.

Yeni Defender, S, SE, HSE, First Edition ve Defender X olmak üzere 5 farklı donanım seçeneğine sahip olacak. Yeni Defender, dört farklı Aksesuar Paketi ile daha önce hiçbir Land Rover modelinde sunulmadığı kadar çok seçenek ile kişiselleştirebilecek. Explorer, Adventure, Country ve Urban paketlerinin her biri Defender kullanıcılarına kendi dünyalarına en uygun Defender’ı yaratma imkanı tanıyacak. Eşsiz özelliklere sahip First Edition modelleri, üretimin ilk yılı boyunca geçerli olacak.

Defender 110, ikinci sıra koltukların arkasında 1.075 litreye kadar olan ve ikinci sıra katlandığında ise 2.380 litreye kadar genişleyen bir yük alanıyla 5, 6 veya 5 + 2 oturma düzeni sunuyor. Dayanıklı kauçuk kaplı zemin, ömür boyu süren maceraların kirlerini önlemekle beraber kullanıcılarına daha temiz bir ortam sağlıyor.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın