Yeni Tarz: Tesla Model X

Yeni Tarz Tesla Model X
Yeni Tarz Tesla Model X

Büyük Tesla MODEL X . Yedi kişi ağırlayan ve gezegende bir miktar panik yaratan premium SUV . Mimari olarak Model S’ye (büyük akü paketi, elektrik motorları, alüminyum şasi) benzer, ancak tüm Model X gibi dört tekerlekten çekişlidir, yani her bir aksı tahrik eden ikiz elektrik motorları vardır.


Amiral gemisi P100D’nin fiyatı 122.260 £ ‘dır. Bunu bir saniye sindirmene izin vereceğim. Bu nedenle, Model X’in Volvo XC90’ınız için mükemmel bir alternatif olacağını düşünüyorsanız, 90D (87,335 £) veya giriş seviyesi 75D’yi (76,880 £) düşünebilirsiniz. Ve evet, bu bir Audi SQ7’den çok, bir Mercedes E63 vagonuna benzer bir para. Hayal edilmesi bile  zor bir otomobil: görsel olarak büyümüş bir hatchback’e benzer.Genellikle  SUV tarzı araçlar insana arazide kaybolma isteği yaratır ancak MODEL X  yoldan çıkmak için bir araba değil, ancak izleyiciler kesinlikle onu seviyor. Yol da onu gördüğünüz zaman kesinlikle bakışlarınızı üstünden alamayacaksınız.

Aracınız da yedi koltuk ister misin? Tabii ki. Bunun fiyatı  3.600 £ olacak. Model X, standart olarak beş kişiliktir. Altı koltuk düzeni (2 + 2 + 2) 2.700 £ ‘dır.Onu diğer SUV modellerinden ayıran en büyük özelliği kapılarıdır. Falcon kapılarını kullanma heyecanı ortadan kalktığında, sinir bozucu olacak kadar yavaşlar ve arka koltuklara o kadar fazla boşluk maalesef  kalmıyor.Model X, tam aktif  yaşam tarzı arkadaşından daha fazla insan taşıyıcısı olarak karşımıza çıkıyor.

Sürüş ortamı temiz ve geniş, kafanızı arkaya yaslayın  ve etkileyici 17 inç dokunmatik ekrana sahip konsolun keyfine varın. Fakat utanç verici malzeme kalitesi biraz sinir bozucu.

MODEL X  pahalı bir araba. Ancak bununla yüzleşelim, önünüzde bir miktar para yatırmayacaksınız onun yerine kiralayacaksınız. 20.000  sterlin yatırın ve ayda 622 sterlin için bir Model X’e sahip olabilirsiniz, bunun garantili bir geleceği dört yıl sonra 38.070 sterlindir.Öyleyse Tesla’nın elektrikli araba sürücüsü olmayı olabildiğince  kolay hale getirdiği gerçeği var. Her yerde hızlı şarjlı Superchargers var. Bazı otoyol servis istasyonlarında bile VIP muamelesi görürsünüz.

TESLA MODEL  X modelini sitemizde yorumlamaktan onur duyuyoruz ve TESLA ailesine teşekkür ediyoruz.

 Editör : TUNAHAN YALÇIN

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın