CES 2020 Fuarında Yerli Otomobil Dünyaya Tanıtıldı

yerli otomobili dunyaya tanitildi
yerli otomobili dunyaya tanitildi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otoyu ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) dünya kamuoyuna tanıttı.


Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun LinkedIn hesabından paylaşılan bilgiye göre, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın liderliğinde fuara katılan TOGG heyeti, ‘Let’s Co Create a New Era of Mobility’ (Geleceğin Mobilite Çağını Birlikte Tasarlayalım) başlıklı panele katıldı.

Panelde konuşan TOGG CEO’su Karakaş, dünyanın önde gelen mobilite şirketlerinin temsilcilerine, Türkiye’nin Otomobili’ni ve Türkiye otomotiv endüstrisinin mobilite ekosistemine nasıl dönüşeceğini anlattı. Karakaş’ın açıklamaları, salondaki davetliler tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi. TOGG’un Linkedin hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda, Karakaş’ın açıklamalarının detaylarına değinilmedi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş
TOGG CEO’su Gürcan Karakaş

Yerli Otomobil Hakkında

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), 27 Aralık’ta düzenlediği lansmanda, geliştirdiği SUV ve sedan model yerli otoyu Türkiye ve dünyaya tanıtmıştı. SUV model olan otomobilin 2022’de yollara çıkacağı, otomobilde iki farklı güç seçeneğinin yer alacağı belirtilmişti. Elektrikle çalışan ve C-segmentte yer alan SUV’un menzili 300 kilometre olduğu, diğer seçenekteki modelin ise dört çeker olarak üretileceği ve menzilinin 500 kilometre olacağı belirtilmişti. Fabrikası Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşa edilecek olan TOGG, yılda 175 bin yerli otomobil üretecek.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın