Yerli Otomobil Sizi Dinliyor Sizi Anlıyor ve Sizi Öğreniyor

yerli otomobil sizi anliyor sizi dinliyor ve sizi ogreniyor
yerli otomobil sizi anliyor sizi dinliyor ve sizi ogreniyor

Yerli otomobilin akıllı sürüş ve ‘nesnelerin interneti’ özelliği ile, sizi dinleyen, sizi öğrenen, sizinle bütünleşen, bu sayede hayatınızı kolaylaştıran yeni nesil akıllı bir mobilite cihazına dönüştürülüyor.


Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) 2019 yılı sonunda tanıttığı yerli otomobil büyük heyecan uyandırmıştı SUV ve sedan olmak üzere iki farklı kasa seçeneği ile vatandaşlara tanıtılan otomobilin akıllı sürüş özelliği TOGG’un resmi twitter hesabında yayınlanan bir animasyon üzerinden duyuruldu.

Animasyonda, evinden çıkan ve işe giden bir kişinin otomobildeki akıllı sürüş sistemine verdiği sözlü komutların yerine getirilişi gösterildi. Animasyonda, otomobilin, nesnelerin interneti teknolojisine sahip olmasının altı çizildi.

Animasyonda ayrıca otomobilin, aracı kullanan kişinin ruh halini de sensör ve kameralar sayesinde anlayabileceği vurgulandı. Hatta bu sensörler sayesinde araç içindeki ambiyans aydınlatmaları sürücünün moduna göre de farklılık gösterebilecek.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın