2021 Volkswagen Golf GTI ve GTE Hibrit Tanıtıldı

Yeni Volkswagen Golf GTI ve GTE Hibrit Tanıtıldı

2021 Volkswagen Golf GTI ve GTE Hibrit Tanıtıldı : Volkswagen, performans odaklı hatchback modelinin en yeni jenerasyonu olan 2021 Volkswagen Golf GTI ve onun hibrit versiyonu olan 2021 Golf GTE’yi tanıttı. Önümüzdeki hafta ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı 2020’de sergilenecek olan araçlar hakkında detaylar haberimizde.

2021 Volkwagen Golf GTI


2021 Volkwagen Golf GTI’ın sekizinci nesli olarak bilinen yeni GTI, 241 beygir güç ve 370 Nm tork üreten 2,0 litrelik turboşarjlı sıralı dört motoru ile geliyor. Avrupa’da standart olarak 6 vitesli manuel şanzıman versiyonu ile satışa sunulacak olan araç, aynı zamanda 7 vitesli çift kavramalı DSG şanzıman opsiyonuna da sahip olacak.

Yeni Golf GTI standart olarak 17 inçlik “Richmond” adı verilen alaşımlı jantlarla geliyor ama isteğe bağlı olarak 18 ve 19 inçlik daha büyük bir jant opsiyonu sunuyor.

2021 Volkswagen GTI’ın iç mekanına bakacak olursak ilk olarak dokunmatik kontrollere sahip çift kollu spor direksiyon ile karşılaşıyoruz. Ayrıca araçta 10,25 inç dijital gösterge paneli ve 10 inç multimedya ekranı bulunuyor. Yeni Golf GTI 30 farklı renk seçeneğiyle ortam aydınlatması sunuyor ve kapılar açıldığında kırmızı renkte yanıp sönen bir start-stop butonuna sahip.

2021 Volkwagen Golf GTE

Ayrıca Volkswagen, 2021 Golf GTE modelini de tanıttı. Yeni Golf GTE modelinin kaputunun altında 1,4 litrelik turboşarjlı benzinli ve elektrikli motor bulunuyor ve araç toplamda 241 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. Elektrik motorunun verdiği destek sayesinde Yeni Golf GTE, Yeni Golf GTI oranla göre daha iyi görünüyor.

Standart olarak 6 ileri DSG şanzıman ile gelen yeni Golf GTE, sadece elektrik motorunu kullanarak maksimum 128 km/s hıza çıkabiliyor bunun yanında 60 kilometrelik bir yolu tamamen elektrik gücüyle kat edebiliyor. Plug-in hibrit olan Yeni Golf GTE en iyi rotayı bulmak için yol ve topografik verileri hesaplayan 2021 Volkswagen Golf GTE, maksimum menzili elde etmek için şarj ayarlarını sürekli olarak güncelliyor.

Volkswagen, her iki modelinin de fiyatlandırmasını ve çıkış tarihini henüz açıklamadı ancak önümüzdeki hafta kapılarını açacak olan 2020 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilenecek araçların yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın