Egea Almanyada En İyi Seçildi

Egea Almanyada en iyi seçildi
Egea Almanyada en iyi seçildi

Fiat Egea Avrupa’ya “Tipo” ismiyle ihraç ediliyor. Otomotiv dünyasının kalbi olarak kabul edilen Almanya’da Fiat Egea sınıfının en dayanaklı ve sorunsuz aracı seçildi. Otomobillerin güçlü ve zayıf yanlarını ortaya koyarak, otomobil satın almak isteyenler için yararlı olacak araştırma AutoZeitung dergisinin özel sayısında yayınlandı. Araştırmaya göre, Fiat Egea tamir gerektiren sorunlar kategorisinde 100 araç içerisinde 0,84’lük hata oranı ile “kompakt otomobiller sınıfının en iyisi” olarak belirlendi.

Fiat’ın, yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırım yaparak, 2015 yılında seri üretime geçirdiği ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok farklı noktasına ihraç ettiği başarılı Fiat Egea aynı zamanda motor, şasi, yağ kaçağı ve egzoz gibi konularda kontrol edilen ve tüm kategorilerde ortalama’nın üzerinde not alarak “Altın Seviye” araç olarak seçildi.

Egea Almanyada en iyi seçildi

Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, “Ürün özellikleri ve fiyat / fayda dengesiyle, 2016 yılında AutoBest tarafından ‘Avrupa’nın En İyi Otomobili’ seçilen Egea, satışa sunulduğu tüm pazarlarda ilgi gördü. Dört yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Fiat Egea, Avrupa’da önemli bir başarıya daha imza attı. Tofaş’ın üretim ve Ar-Ge gücünü yansıtan Egea’nın, Almanya’da üç yılını doldurmuş her araca yapılan kapsamlı testlerde rakiplerini önemli bir farkla geride bırakarak “segmentinin en dayanıklı otomobili” seçilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Egea’nın başta ülkemiz ve Avrupa olmak üzere, küresel pazarlardaki başarısını sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz