Tesla Model S’in Demiryolu Geçidine Çarparak Havalandığı Anlar Kamerada

tesla model sin demiryolu gecidine carparak havalandigi anlar kamerada
tesla model sin demiryolu gecidine carparak havalandigi anlar kamerada

Tesla Model S’in 2018 yılında 170 kilometre hızla giderken demiryolu geçidine çarparak havalandığı trafik kazasına ait kamera görüntüleri ortaya çıktı


Kazada bir Tesla Model S otomobil, saatte 170 kilometre hızla giderken bir demiryolu geçidine çarpıyor ve uçuyor. Saniyeler boyunca havada kalan Tesla Model S, çok sert bir iniş yapıyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre 2016 Tesla Model S, 48 yaşındaki James Phipps isimli bir kişi tarafından kullanılıyordu. Phipps’in normal koşullarda demiryolu geçidinden 50 kilometre hızla geçmesi gerekirken yasal limitin üç katından daha fazla bir hızla geçmiş bu da otomobilin havalanmasına neden olmuştu.

2018 yılında yaşanan kazanın görüntülerinin ortaya çıkması, yetkilileri de harekete geçirdi. Yaşanan kaza nedeniyle Mahkemeye sevk edilen James Phipps savunmasında, kaza yaptığı yolu çok kullanmadığından dolayı demiryolunu bilmediğini ve tren geçidini gördüğü anda frene bastığını ancak geç kaldığını söyledi. Ayrıca Phipps, olayı tam hatırlamadığını belirterek, fren yerine gaza basmış olabileceğini de ifade etti.

Otomotiv Haberleri Arama

İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın