Volkswagen Transporter Ticari Modelini Türkiye’de Üretilecek

Volkswagen Transporter Ticari Modelini Türkiye’de Üretilecek
Volkswagen Transporter Ticari Modelini Türkiye’de Üretilecek

Volkswagen, yeni T7 Transporter Ticari modelini Türkiye’de üretmeyi planlıyor. Dünya otomotiv piyasasının iki devi Volkswagen ve Ford, 2019 Ocak ayında ticari araçlar, otonom teknolojiler ve elektrikli otomobilleri geliştirmek için geniş çaplı bir iş birliğine imza atmışlardı.


Yakın zaman önce Türkiye’ye yapacağı yaklaşık 1,4 milyar euroluk fabrika yatırımı için Manisa’da bir şirket kuran Volkswagen, Suriye’ye yönelik başlatılan askeri operasyonun ardından bu planını askıya almıştı. Fabrika yatırımını geçtiğimiz hafta itibarıyla dördüncü kez erteleye Volkswagen, yinede Yeni Transporter T7 Ticari modelinin üretimini Türkiye’de gerçekleştirmeyi planlıyor.

Volkswagen’in Transporter T7 Ticari modeli ve yeni Ford Transit birlikte Otosan’ın Gölcük’te bulunan fabrikasında üretilmesi bekleniyor. Transporterların ticari olmayan versiyonları ise Almanya ve Polonya’da üretilecek. Aynı platformu paylaşacak olan araçların 2022 yılında satışa sunulması planlanıyor. Ford ve Volkswagen, kurdukları ortaklık sayesinde üretim maliyetlerini önemli ölçüde düşürmeyi ve bu sayede pazara daha uygun rakamlarla girmeyi hedefliyorlar.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın