2021 BMW 5 Serisi Fotoğrafları Ortaya Çıktı

2021 BMW 5 Serisi

Makyajlı 2021 BMW 5 Serisi modelinin gelecek ay yapılması beklenen online tanıtımı öncesinde sosyal medyada fotoğrafları ortaya çıktı. Üstelik sadece birkaç gün arayla sızdırılan fotoğraflar sayesinde önce yeni BMW 2 Serisi Coupe’nin sonra da elektrikli iX3’ün fotoğraflarını görme şansı yakalamıştık. Şimdi ise yeni BMW 5 Serisi modelinin fotoğrafları sosyal medyaya sızdırıldı. Aracın arkasında bulunan imzadan anladığımız kadarıyla bu araç şarj edilebilir hibrit motorlu BMW 530e olarak gelecek.


Makyajlı BMW 5 Serisi’nin tasarımını incelemeniz gerekirse, yenilenen böbrek ızgaranın eskiye göre biraz daha büyüdüğünü ve içerisindeki dikey çizgilerin daha belirgin hale geldiğini görüyoruz. Ayrıca sportif görünen ön tamponda da büyük hava girişlerine ve sensöre yer verilmiş.

Yeni BMW 5 Serisi modelinin arkadan görünümüne baktığımız zaman tamponun köşelerinin daha belirgin hale getirildiğini ve köşeli egzoz çıkışlarına ev sahipliği yapan difüzörün daha sportif bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Bunun yanında 2 farklı renge sahip jantlar ve sol çamurluktaki şarj girişi de ilk göze çarpan detaylar arasında.

Şarj edilebilir hibrit (Plug-in Hibrit) bir sistem ile geleceği düşünülen 2021 BMW 5 serisi modelinin 530e versiyonunda dört silindirli benzinli bir motor ayrıca birde elektrik motor bulunması bekleniyor. Toplamda 252 beygir güç ve 420 Nm tork üreten bu ikili ile birlikte 8 ileri otomatik şanzıman yardımı ile tekerleklere aktarılacak. Şarj edilebilir hibrit (Plug-in Hibrit) versiyonların giriş seviyesini gelen bu seçeneğinin yanında, altı silindirli motoruyla toplamda 400 beygir güce sahip BMW 545e isimli hibrit versiyonun da seçenekler arasında olması bekleniyor.

Makyajlı BMW 5 Serisi modeli önümüzdeki ay resmi olarak online platform üzerinden tanıtılması bekleniyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın