FCA Çalışanlarının Maaşlarında Kesinti Yapacak

FCA Çalışanlarının Maaşlarında Kesinti Yapacak

FCA Çalışanlarının Maaşlarında Kesinti Yapacak


Korona virüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de otomotiv sektörü oldu. Korona virüs nedeniyle birçok ülkede üretimini durdurmak zorunda kalan FCA çalışanlarının maaşlarında kesinti yapacak. Fiat-Chrysler Grubu (FCA) Korona virüsü salgını nedeniyle çalışanlarını işten çıkartmamak için çalışanlarının maaşlarında yüzde 20’lik kesinti yapacak.

FCA CEO’su Mike Manley çalışanlarına gönderdiği mesajda 1 Nisan tarihinden itibaren maaşlarda kesinti gerçekleşeceğini ve bunun 3 ay sürebileceğini belirtti. Manley mesajda, 1 Nisan’dan itibaren kendisinin de 3 ay boyunca maaşının yarısını alacağını belirtiyor.

Dünyayı etkisi altına alarak hayatı durma noktasına getiren koruna virüs salgını, üretimlerini durdurmak zorunda kalan otomotiv üreticilerini ekonomik olarak zorluyor. Bu üreticilerin başında gelen Fiat-Chrysler Grubu (FCA) 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren 3 ay boyunca çalışanlarının maaşlarından yüzde 20 kesinti yapacak. Bu kesinti şirketin üst yönetiminde ise yüzde 50’lere kadar çıkacak.

Fiat-Chrysler Grubu (FCA) Hakkında

Fiat Chrysler Automobiles N.V. (FCA), İtalyan-Amerikan otomotiv şirketidir. Şirket, 2014 yılında İtalyan Fiat ile Amerikan Chrysler’in birleşmesi sonucunda kurulmuş olup dünyanın yedinci büyük otomobil üreticisidir. FCA, New York Menkul Kıymetler Borsası ve İtalya Borsası’nda işlem görmektedir. Hollanda’ya kayıtlı olup merkezi Londra’da yer almaktadır.

Fiat Chrysler Automobiles’in markaları, FCA Italy (İtalya) ve FCA US (Amerika) olmak üzere iki ana yan kuruluş aracılığı ile faaliyet göstermektedir. FCA, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, Lancia, Ram Trucks, Abarth, Mopar, SRT, Maserati, Comau, Magneti Marelli ve Teksid markalarının sahibidir. FCA günümüzde dört bölgede (NAFTA, LATAM, APAC, EMEA) faaliyet göstermektedir. Kaynak: Wikipedia

OtonomHaber


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın