Tesla Çalışanında Korona Virüs Çıktı

Tesla Çalışanında Korona Virüs Çıktı

Tesla Çalışanında Korona Virüs Çıktı. Geçtiğimiz günlerde, korona virüs ile mücadele kapsamında suni solunum cihazı üreteceğini açıklayan ve bu salgının yayılmasını önlemek amacıyla aldığı birçok farklı tedbirle gündeme gelen dev elektrikli otomobil üreticisi Tesla Çalışanında Korona Virüs Çıktı.


Çin’in Wuhan şehrinde ilk defa ortaya çıkan ve pek çok ülkede hayatı durma noktasına getiren korona virüs salgını büyük şirketleri de etkiledi. Pek çok şirket, korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla farklı tedbirler uygulamaya başladı. Korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla birçok tedbir uygulayan ve suni solunum cihazı üretecek olan dev elektrikli otomobil üreticisi Tesla’da, bir çalışanın korona virüs testi pozitif çıktı.

Tesla Çalışanlarını E-Posta Yoluyla Uyardı

Tesla’nın Nevada’da bulunan fabrikası Gigafactory‘de çalışan bir kişinin test sonucunun pozitif olduğu, diğer çalışanlara, Tesla tarafından 29 Mart günü gönderilen bir e-posta yoluyla bildirildi. Virüsten etkilenen fabrika çalışanı, 21 Mart tarihinde eve gitmeden önce 1 saat boyunca Nevada tesisinde bulundu. Ayrıca, virüsten etkilenen çalışanın tesiste çalıştığı kısmın, Panasonic çalışanlarının bulunduğu kısımla bir bağlantısı olmadığı da belirtildi.

Dezenfekte ve Karantina Uygulanacak

Tesla, korona virüs testi pozitif çıkan çalışanından dolayı tüm çalışanlarına 14 gün karantina uygulanacağını ve fabrikanın tamamen dezenfekte edileceği bildirdi. Nevada Gigafactory’de de çalışan sayısını %75 azaltan Tesla, Buffalo’da bulunan fabrikasını ise, suni solunum cihazları üretiminde kullanılmak üzere yeniden açılması için çalışmaları hızlandırdı.

Tesla Motors Hakkında

Tesla Motors, Inc., 2003 yılında Martin Eberhard tarafından kurulmuş elektrikli araç ve elektrikli araç motor parçaları tasarlayan, üreten ve satan bir Amerikan şirketidir. TSLA sembolü ile NASDAQ borsasında işlem gören halka açık şirkettir. Tarihinde ilk defa 2013 birinci çeyreğinde hissedarlarına kar payı dağıtmıştır.

Tesla tamamen elektrikli ilk spor otomobil üretimi, Tesla Roadster, ile dikkatleri çekmiştir.[7] Şirketin ikinci aracı Model S’dir, (tam elektrikli lüks sedan otomobil), ve bu aracı iki yeni araç Model X ve Model 3 modelleri izleyecektir. Mart 2015 itibarıyla, Tesla Motors 2008 yılından bu yana yaklaşık 70.000 elektrikli araba teslim etmiştir.

Tesla aynı zamanda elektrikli motor parçalarını, lityum-iyon pil paketleri dahil olmak üzere Daimler ve Toyota otomotiv üreticilerine pazarlar. Şirketin CEO’su Elon Musk, Tesla Motors’u ortalama tüketiciye uygun fiyatlarla elektrikli arabalar sunmayı hedefleyen bağımsız bir otomobil üreticisi olarak öngördüğünü açıkladı. Ortalama tüketici için çıkaracağı Tesla Model 3 fiyatının devlet teşvikleri haricinde 35.000 USD$’dan, teslimatların ise 2017 sonunda başlaması bekleniyor. Ayrıca Tesla 2015 yılında, PowerWall adında, ev kullanımı için bir batarya ürünü çıkardığını açıkladı. Kaynak: Wikipedia


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın