Karsan Üretime Geri Başlıyor

Karsan Üretime Geri Başlıyor

Korona virüsü salgını nedeniyle üretime ara veren otomotiv fabrikaları üretime geri başlıyor. Mercedes-Benz’in otobüs ve kamyon fabrikalarının açılma haberinin üzerinden çok geçmeden. Karsan firması da üretime geri başlayacağını duyurdu. Karsan, 1 Nisan 2020 tarihinde üretime ara verdiğini duyurmuştu. Bunun üzerinden çok geçmeden Karsan, 20 Nisan 2020 tarihinde kısmi olarak üretime tekrar başlayacağını duyurdu.


20 gün üretime mola veren Karsan, üretimi minimum çalışan sayısı, bütün sağlık ve hijyen kurallarına uygun şekilde yapacak.

Karsan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgınının etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde; Şirketimizin 26 Mart 2020 ve 8 Nisan 2020 tarihli özel durum açıklamalarında detaylı olarak duyurulduğu üzere, şirketimizin tüm lokasyonlarındaki üretim ve faaliyetlerine 1 Nisan 2020 – 10 Nisan 2020 tarihleri arasında ara verilmiş ve sonrasında söz konusu verilen ara, sürece ilişkin risklerin devam etmesi sebebiyle 20 Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştı.” ifadelerine yer verildi.


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın