Rolls Royce Müşterileri İçin Bal Üretiyor

Rolls Royce Balları

Otomobil sektörünün en önemli lüks otomobil üreticisi olan Rolls Royce, İngiltere’de bulunan 42 dönümlük arazisinde bal üretimi yapmaya devam ediyor. Rolls Royce, ürettiği özel balları satışa sunmak yerine özel müşterilerine hediye ediyor.


Rolls Royce, korona virüsü salgını nedeniyle bir süredir otomobil üretimini durdu. Fakat Rolls-Royce, yaklaşık 250 bin arıdan oluşan dev bir arı ordusu ile bal üretimi yapmaya devam ediyor.

Rolls-Royce, İngiltere’nin Batı Sussex kontluğunda bulunan Goodwood bölgesinde toplamda 42 dönümlük arsa üzerine bulunan tesiste arılarla bal üretiyor. Arılar, 8 dönümden daha büyük bir arazi içerisinde yaşamlarını sürdürüyorlar ve arazi üzerindeki bitkileri kullanarak bal üretiyorlar.

Rolls-Royce tarafından yapılan açıklamalara göre, Firma ürettiği balları asla satışa sunmuyor sadece özel müşterilerine hediye ediyor. Ayrıca 2017 yılından bu yana altı kovan işleten Rolls-Royce bu kovanlara Ghost, Wraith, Cullinan, Phantom ve Dawn gibi modellerinin yanında Spirit of Ecstasy ismini vermiş. Her kovanın ismini taşıyan paslanmaz çelik plaka, fabrikada el işçiliğiyle üretiliyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 


İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın