Stilex Jel Krem Ne İçin Kullanılır?

Abone Ol  


Yalnızca doktor tavsiyesi ile kullanılabilecek bir krem olan stilex jel krem, ağrılı bilgelerde ve sinek, böcek ısırmalarından kaynaklanan kızarık ve yaralarda kullanılmaktadır.

Birkaç nedenden dolayı kullanılabilen stilex jel krem, genellikle sivrisinek ısırması ya da böcek sokması gibi durumlardan sonra meydana gelen kaşıntı ya da kızarıklıkları gidermek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda başka alanlarda da kullanılabilen krem, sivilce, egzama, basur, mantar için fayda sağlamaz. Bundan dolayı yalnızca doktorunuzun belirlediği nedenlerden dolayı kullanmanızda yarar vardır. Reçetesiz olarak eczaneden alabileceğiniz stilex krem, aynı zamanda hafif yanıklara da iyi gelmektedir. İsilik tedavisinde ve suçiçeği tedavisinde de kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Stilex Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun tavsiyesi ile kullanabileceğiniz stilex kremi, reçete olmadan eczaneden de alabilirsiniz. Doğrudan cilde uygulanan bir krem olan stilex kullanmadan önce kullanacağınız bölgenin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Kullanmak istediğiniz bölgeye biraz krem alarak masaj yaparak uygulayın. Kremi yüz bölgenize sürecekseniz, gözlerle, ağızla ve burunla temas etmemesine özen göstermelisiniz. Yanlışlıkla ağız, burun ve göze temas etmesi durumunda bu bölgeleri bol suyla yıkamalısınız. Kremi kullandığınızda yalnızca lezyonlu bölgeye kullanmalısınız.

Doktorunuz aksi bir şey söylemediği taktirde stilex kremi bir haftadan daha fazla kullanılmamalıdır. Bununla birlikte uygulama bölgesi kuru olmalı. Bir haftanın sonunda şikayetlerinizde azalma görmezseniz mutlaka tekrar doktorunuza danışmalısınız.

Stilex Jel Krem Kullanımı ve Yan Etkileri

Yalnızca eczaneden alarak kullanabileceğiniz stilex krem, oda sıcaklığında bulundurmanız gereken bir kremdir. Çocuklarda doktor önerisiyle kullanabileceğiniz krem için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Bununla birlikte gebelik döneminde kullanılması önerilmemektedir. Bundan dolayı gebeler, ancak doktor önerisi ile bu kremi kullanmalıdır.

Tüm ilaçlarla kullanabileceğiniz stilex jel krem, karaciğer ve böbrek hastalarında dikkatli kullanılmalıdır. Kremi kullanma dozunu unutmuşsanız ve fazla kullandığınızı düşünüyorsanız, bu bölgeyi bol suyla yıkamalısınız.

Yan Etkileri;

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz