2022 Corvette Z06 Özellikleri

2022 Corvette Z06, 625 beygir güç üretecek bir V8 Motora sahip olacak. Araç ayrıca 3 farklı kanat seçeneği ile sunulacak.

Yeni nesil Chevrolet Corvette Z06 için tam bir makine diyebiliriz. Bir Corvette üretiminde şimdiye kadar kullanılan hiçbir şeye benzemeyen bir motora sahip olacağını zaten biliyoruz. Daha önceleri ikiz turbolu orta sınıf bir motora sahip olacağı iddia edilen 2022 Corvette Z6 için yeni sızıntılar araçta 5.5 litrelik bir atmosferik V8 motor yer alacak olduğunu işaret ediyor. Yatay düzlemli olması beklenen bu motor 9000 devire kadar çıkabilecek. 657 Nm torka sahip olacak aracın motoru, 625 beygir güç üretecek.

V8 Motora sahip 2022 Corvette Z06 hakkında bildiklerimiz!

Bu durum şu an için resmiyet kazanmış değil. Ancak bu durum resmiyet kazanırsa 2022 Corvette Z06’nın, bu üretken itiş gücünün yanı sıra viraj alma becerisine sahip olması gerektiği anlamına gelir.

2022 Corvette Z06 üç ayrı kanat seçeneğiyle sunulacak. Bunlardan sırası ile bahsedecek olursak; Standart C8 Stingray bilindiği üzere kanatsız veya mütevazı bir Z51 kanat seçeneği sunuyor. Z06 için benzer bir sabit kanat Z51 stiline benzer şekilde sunulacak.

İkinci kanat seçeneği ise oldukça büyük, C8.R’nin kanadı kadar değil ama kesinlikle bu aralıkta. Arka görüş açısına yardımcı olmak için ortada kıvrımlı farklı bir şekle sahip olduğu söyleniyor.

Üçüncü kanattan bahsedecek olursak, bu kanadın kendisine ve yan kanatlara aktif olarak uyarlanacak şekilde olacak. Rapor neye benzeyeceğini söylemiyor, ancak hareketli yüzeyleri birleştirebilen C8.R’ye benzer bir şey olması büyük ihtimal.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz