Klasik Rolls-Royce Modelleri Elektrikli Oldu

Günümüzde elektrikli araçlar giderek daha tanınan hale gelirken klasik mertebesine ulaşmış arabalar de bundan nasibi alıyor. Araçları elektrikli hale getirme uzmanlaşmış olan Lunaz, klasik Rolls-Royce modelleri Phantom ve Silver Cloud’u da elektriklendirdi.

Lunaz, 1961 model Rolls-Royce Phantom V‘in hayli ilgi çekmesi sonrası kendisine yeni bir gaye koydu. Lunaz, bu sefer de Rolls-Royce’un bir öteki klasik modeli olan Silver Cloud’u elektriklendirmek için kolları sıvadı.

Büsbütün elektrikli birinci klasik Rolls-Royce araçlar

Lunaz’ın kurucusu David Lorenz, elektriklenmesiyle ilgili olarak “Dünyada hiçbir araç görünüşüyle, üslubuyla ve ehemmiyetiyle Phantom ile karşılaşamaz. Elektriklendirme vasıtasıyla ‘dünyanın en güzel aracının’ mirasını daha da ileri taşıdık” sözlerini kullandı.

2A Rolls-Royce Silver Cloud’un her vakit için uzun menzil lüks seyahatlerin en hoş dışa vurumu olarak kaldığını söyleyen David Lorenz, “Elektriklendirme, yapılmış en kıymetli otomobillerden kimilerine yeni bir kullanılabilirlik boyutu ve şoför bağlılığı getirdi” dedi. Ayrıyeten elektrikli Bentley ve Jaguar’dan sonra Lunaz’ın portföyüne efsanevi İngiliz markası da eklenmiş oldu.

Lunaz’ın müşterileri, elektriklendirilmiş Rolls-Royce araçlar için siparişlerini vermeye başladı ve Motor1’in haberine nazaran kimi araçlar, dünyanın en ünlü kurumlarına gitmek için hazırlanmaya başladı bile. Lunaz, olabilecek en âlâ eserleri ortaya koyabilmek için dünyanın en uygun araba üreticilerinden kimi olan Aston Martin, Ferrari, Ford, Volkswagen ve Jaguar üzere şirketlerden işçileri kendi bünyesinde topluyor.

Alışılmış araçlar elektriklendirilirken aracın klasikliği ve özgünlüğü de bozulmamaya çalışılıyor. Bu çeşit araçlarda klasik ile uydu irtibatı, Wi-Fi, görsel-işitsel cümbüş ve pozisyon yardımı üzere çağdaş donuşlar bir ortaya getiriliyor. Elektriklenmiş Rolls-Royce Phantom ve Rolls-Royce Silver Cloud’un fiyatı ise 350 bin sterlinden başlıyor.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz