Serenad Bağcan Kimdir Kaç Yaşında?

serenad bagcan kimdir
serenad bagcan kimdir
Abone Ol  


Serenad Bağcan, Türk müzisyen. Müzisyen bir ailenin çocuğu olarak Ankara’da doğdu. Yine aynı şehirde lise ve üniversite eğitimini tamamladı.

Köklü bir müzisyen aileye sahip olan Serenad Bağcan, kaçınılmaz olarak müzik ile harmanlanmış bir geçmişe sahiptir.  Türkiye’de ve dünya genelinde tanınan usta sanatçı Selda Bağcan teyzesidir.

Serenad Bağcan Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olmasına rağmen bu meslekte hiç çalışmadı. Solistliğe başlamadan önce spora ilgi gösterdi ve masa tenisi Türkiye şampiyonu oldu. Küçük yaşlarda mandolin ve blokflüte ilgi gösterdi, halası Selda Bağcan’ndan piyano dersleri aldı. Daha sonra Ankara Çocuk Korosu’na katıldı. Klasik Batı Müziği üzerine eğitim aldı. Sonraki süreçte Devlet Çok Sesli Korosu’na alto sanatçısı olarak girdi. 2011 yılında devlet korosunda Fazıl Say’a ait Nazım Hikmet Oratoryosu ve Metin Altıok Ağıtları’nı söyleyecek olan solistin gelmemesi üzerine koro şefi tarafından teşvik edildi. Ardından da Fazıl Say ile beraber sahne almaya başladı ve İlk Şarkılar ve Yeni Şarkılar albümlerinin solistliğini yaptı. Fazıl Say kendisinden “Yıllar sonra aradığım sesi buldum” şeklinde bahsetmektedir.

Bağcan, Serenad adını taşıyan ilk solo albümünü ise Mayıs 2019’da çıkardı.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz