Renault Symbol’un Yerini Taliant Alıyor

renault symbolun yerini taliant aliyor
renault symbolun yerini taliant aliyor

Renault, yenilenen logo ve modellerin ardından, şimdi de genişleyen ürün ailesinin son temsilcisi Taliant, sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Renault Symbol’ün yerini alacak Tailant’ın B Sedan segmentine yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. Tailant, Türkiye’de 2021’in ortasında satışa sunulacak. Symbol, 1999’dan 2012 sonuna kadar Türkiye’de Oyak Renault fabrikalarında üretildi.


Fransız otomotiv üreticisi Renault, yeni bir sedan modeli görücüye çıkardı. Taliant isimli B-segment model, markanın diğer modelleri ile ortak tasarım unsurlarına sahip olarak tanıtıldı.

Yapılan açıklamaya göre, modelin ismi farklı pazarlarda telaffuz kolaylığı sağlaması hedefiyle seçildi. Ayrıca, Renault’un yeni sedanın isminin İngilizce’de yetenek anlamına gelen ‘Talent’ kelimesine atıfta bulunduğu da kaydedildi.

Otomobilde, Renault’un C formundaki LED ışık imzası dikkat çekerken, yeni ve ergonomik gösterge paneli gibi detaylar da yer alıyor.

Taliant’ın, markanın diğer modellerinde de kullanılan modüler CMF-B platformunda yükseldiği de verilen bilgiler arasında. Markadan yapılan açıklamada, aracın bu sayede kullanıcılarına artırılmış güvenlik ve konfor vadettiği aktarıldı.

Henüz motor seçenekleri hakkında detaylı bilgiler paylaşılmayan Taliant’ta, Renault’un Clio ve Megane’da yer verdiği güç seçeneklerinin kullanılması bekleniyor.

Fiyat-performans otomobili olacağı ifade edilen Taliant’ın 2021’in ortasında Türkiye pazarına sunulması hedefleniyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz