Türkiye’de Üretilecek Hyundai BAYON B-SUV Tanıtıldı

Hyundai Bayon
Hyundai Bayon

Hyundai’nin İzmit’te üreterek 40’tan fazla Avrupa ülkesine ihraç edeceği yeni SUV modeli tanıtıldı. Adını Fransa’nın Bayonne kentinden alan markanın yeni b-segment SUV modeli ‘Bayon’, yarı hibrit motorlar ile satışa sunulacak. Yarı otonom sürüş özelliklerine sahip otomobilde, 84, 100 ve 120 beygirlik güç seçenekleri yer alıyor.


Hyundai, Avrupa için özel olarak tasarlanmış, şık ve zarif bir crossover SUV olan yeni BAYON’u tanıttı. Şehir sokakları için kullanışlı kompakt bir dış tasarıma, geniş bir iç mekana ve herkes için erişilebilir inanılmaz, akıllı güvenlik ve bağlantı özelliklerine sahip benzersiz tasarımından ilham alındı.

Hyundai Bayon

Kendini ön plana çıkaran keskin bir görünüme sahip yeni BAYON, duygusal tasarımı yenilikçi çözümlerle birleştiriyor. Küresel lansmanı sunmak için Avrupa’nın dört bir yanındaki dokuz sanatçıdan otomobilin karakteristik tasarım ögelerinden hareketle benzersiz bir parça yaratmalarını istedik. Onların çalışmaları ve BAYON size ilham verecek.

Hyundai, yeni SUV modeli Bayon’u resmi olarak tanıttı. Tamamen Avrupa pazarı için geliştirilen araç, İzmit’te üretilerek Avrupa’ya ihraç edilecek. Hyundai’nin mevcut SUV modellerindeki şehir isimleri stratejisini devam ettiren B-SUV modeli Bayon, adını Fransa’daki Bask Bölgesi’nin başkenti Bayonne’dan alıyor.

Hyundai Bayon

Hyundai SUV ailesindeki en son tasarım ürünü olan Bayon, üç parçadan oluşan aydınlatma grubu ile dikkat çekiyor. Yapılan açıklamaya göre, otomobilin arkasında ise daha önce hiç bir Hyundai modelinde kullanılmayan tasarım çizgisi yer alıyor.

Toplam dokuz dış renk seçeneği ile üretim bandına girecek Bayon’da donanım seviyesine göre 15, 16 ve 17 inç çapında jantlara yer verilecek. Aracın, isteğe bağlı olarak iki tonlu tavan rengiyle de satın alınabileceği belirtildi.

Hyundai Bayon

10.25 inç dijital göstergeye ve 10.25 inç bilgi ekranına sahip otomobilde donanıma göre 8 inçlik bir ekran daha bulunuyor. Kokpitte, kapı kollarında ve saklama ceplerinde ise LED ortam aydınlatması yer alıyor. Üç farklı iç mekan rengi ile satışa sunulacak otomobilde Apple CarPlay ve Android Auto özellikleri de bulunuyor. Uzunluğu 4 bin 180 mm, genişliği bin 775 mm ve yüksekliği de bin 490 mm olarak açıklanan otomobilin dingil mesafesi ise 2 bin 580 mm. Otomobilde 411 litrelik bir bagaj alanı bulunuyor.

Yarı otonom sürüş özelliklerine sahip yerli SUV, Şerit Takip Asistanı (LFA) ve Ön Çarpışma Önleme Yardımcısı (FCA),Sürücü Dikkat Uyarısı (DAW),Araç Kalkış Uyarısı (LVDA),Arka Yolcu Uyarısı (ROA) gibi teknolojiler ile alınabilecek.

Hyundai Bayon

Bayon’un kaputunun altında ise 48 voltluk hafif hibrit teknolojisine (48V) sahip motorlar yer alıyor. 100 ve 120 beygir güçleriyle seçilebilen ve 1.0 litrelik T-GDi motorla sunulan bu teknoloji, 6 ileri manuel (6iMT) veya 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile satın alınabiliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz