2021 Yılı TCDD Misafirhane Ücretleri

yili tcdd misafirhane ucretleri
yili tcdd misafirhane ucretleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda bulunan sosyal tesislerde, 2021 yılında uygulanacak asgari ücretler ve uyulması gereken kurallar Hazine ve Maliye Bakanlığının 13.01.2020 tarihli ve 31363 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ” ile belirlenmiştir.

Yayımlanan Tebliğ çerçevesinde, 22.02.2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) misafirhanelerinde uygulanacak konaklama ücretleri belirlenerek ekte gönderilmektedir. Tebliğin “Ortak hususlar” başlıklı 7 inci maddesinin 1 inci fıkrasında”Sosyal tesislerin işletme giderleri için ilgili kurum ve kuruluşların bütçelerinden herhangi bir katkıda bulunulmamasının esas olduğu” belirtilmiştir. misafirhanelerin işletme giderlerinin, kendi gelirlerinden karşılanması için her türlü önlem alınacak ve bu konuda herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.

TCDD Misafirhane ve Lokallerinde 20.000,00 TL’nin üzerinde yapılacak olan her türlü demirbaş malzemeleri alımı ile bakım, onarım, tadilat ve tamiratlar için önceden Genel Müdürlükten onay alınacaktır.

Ayrıca Tebliğde belirtilen uygulama esaslarına titizlikle uyulacaktır.

yili tcdd misafirhane ucretleri

 

Diğer Hususlar;

1- Misafirhanelerden yararlanacak geçici görevli Teşekkül ve kamu personelinden alınacak konaklama bedeli, geçici görevlendirmenin ilk 10 günü için gündeliklerinin %50 artırımlı miktarının tamamını, daha sonraki günler için ise artırımsız gündeliklerinin 1/2’sini, geçici görevli denetim elemanlarından alınacak konaklama bedeli ise yurtiçi gündeliklerinin %50 artırımlı miktarının tamamını geçemez.

2- Görevli gelen ve konaklama ücretleri işyerlerine fatura edilen TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş. personelinden, odalarda tek başına kalmayı istemeleri halinde harcırahın bir buçuk katını aşan kısmı peşin olarak tahsil edilecektir

3 – a) Kahvaltı hizmeti verilen tesislerimizde;

  • 5 çeşite kadar ikram verilmesi halinde, Kahvaltı ücreti 10 TL
  • 7 çeşit ve daha fazla ikram verilmesi halinde, Kahvaltı ücreti 15 TL
  • 9 çeşit ve daha fazla ikram verilmesi halinde, Kahvaltı ücreti 20 TL’dir.

b) Haydarpaşa Misafirhanesinde kahvaltı ücrete dahildir.

4 – TCDD ve Diğer Kamu personeli dışındaki diğer misafirler niteliğinde 10 kişi ve daha fazla toplu konaklamalarda % 20 oranında grup indirimi yapılır.

(*) Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde öncelikli olarak Eğitim programları uygulanacak olup, Eğitim programlarının haricinde müsait durumlarında konaklama hizmeti verilecektir. Bu nedenle konaklama için ön rezervasyon

2021 Yılı TCDD Misafirhane Ücretleri Tebliğinin Tam Metni İçin TIKLAYINIZ

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz