Ezber Bozan Kar Zinciri Fiyatları Otolye’de

Otolye
Otolye

Kış mevsiminde, lastiklerin yere tutunmasını kolaylaştıran kar zincirinin, trafik kazalarını da engelleyerek, hayati zararları önlenmesi istatistiki bir veridir. Kışın güvenli bir yolculuk için yapılacak hazırlıklar içinde lastiklerin sağlamlığı kontrol edildikten sonra, kar zinciri fiyatları değerlendirilerek, temin edilmelidir. Kar zinciri fiyatları, kalite ve maliyet oranı baz alındığında, doğru tercih belirmeye başlar. Janta bir zarar vermeden, akıcı bir sürüş isteniyorsa, takmatik zincir modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca snowmatik özellikte olan çeşitlerinde çok yaygın kullanılır. Gelişen teknoloji ile üretilen snowmatik zincir modelleri, kolay takılması ve dayanıklı yapısı ile sıkça tercih edilen kar zinciri çeşitlerindendir. Çeşidi ne olursa olsun, kış aylarında aracınızda kar zinciri bulundurmak zorundasınız. Türkiye’nin en gelişmiş online sanayi sitesi Otolye’de kar zinciri fiyatları sürücülerin daha hızlı karar verebilmesi için sınıflandırılır. Böylece kolaylıkla aracınıza uygun olan lastik zincirlerinden birini rahatlıkla sipariş edebilirsiniz. Peki lastik zinciri seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Sağlam Kar Zinciri Yola Bağlar

Otobüs, kamyon gibi yüksek tonajlı araçlardan, Jeep, otomobil gibi hafif araçlara kadar, geniş bir lastik çeşidine birebir uyan kar zincirlerinden biri mutlaka sizin araç lastiğiniz için üretilir. Kar zinciri fiyatları sınıflandırırken araç özelliklerinin getirdiği şartlarda göz önünde bulundurulur. Özellikle yolcu taşımacılığı hizmeti veren araçlar kış aylarında kar zincirine azami ölçüde ihtiyaç duyar. Yolculuğun zamanla bir yürüdüğü taşımacılık sektöründe bazı durumlarda yolda zaman kaybetmemek, para ile ölçülemez. Kurumsal tecrübe ışığında sürücülere “kullan at” zincir yerine, sağlam ve uzun kullanım ömürlü modeller öne çıkar. Mahmuzlu serme kar zinciri modelleri bu çerçevede değerlendirilebilir.

Otolye

Doğru Zincir Zirveye Tırmandırır

Araç lastiklerinin karlı yolda ve her koşulda adeta hızla tırmanır gibi hareket etmesi için bazı unsurların altına çizebiliriz.

 • Kolay montaj edilebilmeli.
 • Uluslararası kalite standartlarına sahip olmalı.
 • Uzun ömür için elektro galvaniz içerikli olmalı.
 • Araçta sarsıntı oluşturmamalı
 • Buzlanma ve dondan etkilenmemeli.
 • Lastiğe tam oturmalı.
 • Garantili ve kalite belgeli olmalı. Bu kriterlere dikkat edilerek incelenen kar zinciri fiyatları sizi en doğru tercihe götürecektir.

Lastik Zincir Uyumunu Unutmayın!

Zincirin gücünü lastiğe tam verebilmesi “lastik-zincir uyumu” olarak tabir edilen unsura bağlıdır. Bu uyumun oluşması için aracın motor özelliğini mutlaka göz önünde bulundurun. Örnek olarak, önden çekişli araçlarda ön lastiklere; arka çekişli araçlarda ise zincir, arka lastiklere takılmalıdır. 4 lastiğe birden zincir takmak ise, yolu kavramak için en doğru seçimdir. Kar zinciri fiyatları kış lastikleriniz için ayarlanmıştır. Yaz lastiklerine zincir takılması, lastiklere büyük oranda zarar verebilir. Trafik yoğunluğunu dengede tutmak için kar zinciri takmanın önemi yadsınamaz. Şehirlerarası yolcu otobüsleri, yük kamyonları ve iş araçları zorlu kış şartlarında, kar zinciri ile çalışmalarına aksaklık yaşamadan devam eder. Yıl boyu süren kar zinciri satışları takip edilirse; kampanyalardan yararlanılabilir. Bunun için ilgili sayfayı sürekli takip edebilirsiniz. Araç lastikleri için zorunlu tarihlere bakmadan en uygun kampanyada kar zinciri tedarik edilirse, ciddi maliyet avantajı sağlanır. Buna ilave olarak, hiçbir dış yardım almadan, kolayca takılabilen kar zinciri tercih edilmesi, uzun yolda oldukça pratik bir çözümdür.

Otolye

Kar Zinciri Fiyatlarını Otolye’de Karşılaştırın, En Uygununu Seçin

Ölçülerini aldığınız lastiğiniz için, kar zinciri fiyatları aralığından, aynı ölçüde zinciri seçmeniz, siparişinizi doğru tamamlamanızı sağlar. Ayrıca ürününüzü teslim aldığınızda zincirin ölçülerini, yine lastik ölçüleri ile karşılaştırmanız, olası aksilikleri giderir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiler, teknik bilgi içeren sayfalardan takip edilebilir. Satın aldığınız kar zincirini, şayet mevsim kış değilse, araç lastiğine takarak uyumlu olup olmadığına bakmanız, faydalı olacaktır. Bu sayede kışın yola çıkarken hiç vakit kaybetmeden zincirinizi takıp, yola devam edersiniz. Kışın zorlu yol koşullarında “Her lastiğin bir zinciri olmalı” ilkesini hatırlamak, sizi yola bağlayacaktır.

Otolye.com, size kar zinciri fiyatları arasında karşılaştırma olanağı sunar. Aracınız için en iyi kar zincirini ve en iyi kar zinciri fiyatlarını Türkiye’nin en büyük oto sanayisi Otolye.com’dan bulabilir; uygun olanı seçebilirsiniz.

  İlk yorum yapan olun

  Yorumunuz