Yeni Aldığım Arabaya Ne Zaman Kasko Yaptırmalıyım

sigortambir
sigortambir

Kasko otomobil sigortaları içerisinde yer edinir. Araç sigortası içerisinde bulunan kasko, araç herhangi bir zarara uğradığı takdirde zararların karşılanması adına oldukça önemlidir. Herhangi bir motorlu kara taşıtı hasara uğradığı zaman ya da çalınması gibi durumlarda sigortalıya tazminat ödenmesi için kasko yaptırılmalıdır.

Kasko Nedir?

Kasko günümüzde her araç için geçerli olan sigortadır. Sigortanın avantajları araç sahibi için birçok niteliğiyle yer edilir. Trafikte her geçen gün binlerce araç bulunuyor. Bu araçlar oluşabilecek problemler sonrasında ciddi zarara uğrayabilir. Bu durum hem araç hem de maddi açıdan kişiyi etkiler. Aracın uğradığı hasarı kişi değil de sigorta tarafından ödenmesi için kasko sigortası yaptırılmalıdır. Kasko sigortası araçtaki hasar için değil sigortalıya ait araçtaki hasarın teminat altına alınması adına yaptırılması gereken bir sigorta türüdür. Araç sigortaları içerisinde büyük bir öneme sahiptir. Araç kargo sigortasının amacı herhangi bir motorlu aracın uğrayacağı zararın güvence altına alınmasıdır.

Kasko Ne İşe Yarar?

Yeni alınan bir aracın kaskosu kısa bir süreç içerisinde yaptırılmalıdır. Kasko trafikte bulunan her araç için geçerlidir. Araçların sigortalı olması oluşabilecek zararlar da kişinin kendisine güvence altına almasıyla aynı etmeni sağlar. Hem araç sahibinin hem de aracın güvence altına alınması, kasko ile birlikte mümkündür. Trafikte oluşabilecek ciddi riskler, sonrasında yaşanılan maddi hasar araç sahibi tarafından değil kasko şirketi aracılığıyla ödenir. Hem kendi can sağlığınız, hem bütçe durumu, hem de aracın hasar oranı gibi etmenlerde araç yeni olsun ya da olmasın kasko günümüzde önemlidir. Sigortambir nokta websitesini ziyaret ederek sen de hemen kasko teklifi al!

Kasko Bedeli Nedir?

Sigorta poliçesinde yer edilen aracın kasko değeri diğer bir ifade ile kasko bedelidir. Sigorta poliçesindeki belirli teminatlara göre kasko bedeli her yıl güncellik gösterir.

  • Ek teminatlar
  • Halihazırda bulunan teminatlar
  • Ve proje kapsamındaki hasarsızlık durumuna göre yer edilen teminatlar, bedel değişikliği adına büyük bir önem taşır.

Kasko zararsız hasarsızlık indirimi, poliçe süresi boyunca herhangi bir hasar talebi oluşturulmamışsa indirim uygulanabilir. Sigorta şirketi hasarsızlık indirim oranını etkileyen durumları şirket projesine göre belirler. Kasko poliçesi yaptıracakları zaman sürücü eski aracından kazanmış olduğu indirimi aynı aracı için uygulayabilir. Yeni bir araç alan kişiler aracına kısa bir süreç içerisinde kasko sigortası yaptırmalıdır. Böylelikle yaşanabilecek kırık, çizik, vuruk ya da ciddi araç hasarları ve kasko şirketi tarafından belirli bir limitlerde yerinde ödenir.

Kasko Hesaplama Sistemi

Yeni alınan arabanın kasko hesaplama sistemi, önceden bir kasko sigortası bulunmadığı takdirde anlık olarak yapılmaz. Ancak sahip olunan araba güncel kasko sigortası yeniletmek istendiği takdirde kasko hesaplama, kasko sigorta şirketleri tarafından yapılır. Kasko sigorta fiyatları sigorta şirketlerine göre değişir. Uygun ve maddi açıdan kişiyi zorlamayacak kasko fiyatı al hizmeti için sigortambir.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Şimdi hemen kasko sigorta teklif al!

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz