Yerli Otomobil TOGG’a Ankara’da Teknoloji Merkezi

yerli otomobil togga ankarada teknoloji merkezi
yerli otomobil togga ankarada teknoloji merkezi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), olağan yönetim kurulu toplantısını geçtiğimiz Ankara’daki Teknoloji Araştırma Merkezi’nde gerçekleştirdi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi yerleşkesinde yer alan TOGG Teknoloji Araştırma Merkezi, üniversite-sanayi işbirliğinin bir örneği olarak yeni teknolojiler konusuna yoğunlaşıyor. Elektrik elektronik alanındaki yetkinlikleri mobilite sistemine dahil edecek, teknoloji geliştiren merkez, 2022 yılı sonunda satışa sunulacak yerli SUV’da kullanılacak teknolojiler üzerine de yoğunlaşıyor. TOGG’un Ankara’daki merkezini sosyal medya hesabından paylaşan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, merkez hakkında, “Kullanıcı araştırmasının mükemmel ileri teknoloji çözümlerine dönüştüğü yer” yorumunda bulundu.

Geçtiğimiz ay TOGG sermaye artırımına gitmiş ve ödenmiş sermayesini 846 milyon 774 bin TL artırarak 150 milyon TL’den 996 milyon 774 bin TL’ye çıkarmıştı. Yönetim kurulu da değişen şirkette Bülent Denkdemir ve Taha Yasin Öztürk’ün yönetim kurulu üyelikleri sonlanırken, yerlerine Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ve BMC Üst Yöneticisi (CEO) Murat Yalçıntaş getirilmişti.

YENİ YÖNETİM YENİ ÜSTE TOPLANDI

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini TOBB Başkanı Rifat Hisarciklıoğlu’nun yürüttüğü TOGG’da yönetim geçen ay değişmişti. Yönetim Kurulu’nda, Tuncay Özilhan Başkan Yardımcılığı görevinde bulunurken, kurulda Kamilhan Süleyman Yazıcı, Bülent Aksu, Osman Yılmaz, Ahmet Nazif Zorlu, Bekir Cem Köksal, Fuat Tosyalı ve Murat Yalçıntaş üye olarak yer alıyor.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz