Afyonkarahisar, Dünya Motokros Şampiyonasına Hazır

afyonkarahisar dunya motokros sampiyonasina hazir
afyonkarahisar dunya motokros sampiyonasina hazir

Türkiye’nin ve dünyanın motosiklet tutkunlarını bir araya getirecek MXGP OF TURKEY ve MXGP OF AFYON 4-8 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenecek. Şampiyona öncesi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunu seven ile birlikte şampiyonanın yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Basın mensuplarına şampiyonayla öncesi bilgiler aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, şampiyonanın düzenleneceği alanda çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLERİMİZ VE ENGELLİ BİREYLERE GİRİŞLER ÜCRETSİZ OLACAK

Şampiyonaya 100 binin üzerinde ziyaretçi beklemelerine rağmen bu sayının 100 bini de aşacağını aktaran Zeybek Başkan, şehit yakınlarımızın, gazilerimizin ve engelli bireylerin şampiyonaya girişlerinin ücretsiz olacağının müjdesini verdi. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven ise Afyonkarahisar’ın artık sporun merkezi bir şehir olduğunu vurguladı. Alanda çalışmaların tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Milletvekilimiz Yurdunuseven, emeği geçen herkese teşekkür etti.Tüm dünyaya sporun merkezi Afyonkarahisar’ı tanıtmayı hedeflediklerini dile getiren Milletvekilimiz Yurdunuseven, “Afyonkarahisar Türkiye’nin odak noktası oldu” diye konuştu.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Türkiye Motorsporları As Başkanı Mahmut Nedim Akülke ise hazırlıklarda finale doğru yaklaşmanın heyecanını yaşadığını ifade etti. Parkurdaki çalışmaların tamamını söyleyen Akülke, padok alanında çadırların kurulmaya başlandığını kaydetti. Bölgeye Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla dünya standartlarında bir karavan ve kamp alanı oluşturduklarını dile getiren Akülke, an itibariyle 25 karavan kamp alanın online olarak rezerve edildiğini, kalan bölgelerin de dolacağını söyledi. Türkiye Motorsporları As Başkanı Mahmut Nedim Akülke organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Valimiz Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Milletvekilleri ve Belediye çalışanlarına teşekkür etti.

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK TERMAL ALTYAPISINA SAHİP ‘KAMP KARAVAN ALANI’

Yarışların yanında Türkiye MotoFest’de bu yıl nefes kesecek. 40’tan fazla spor aktivitesi ve eğlencenin tavan yapacağı organizasyon için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla dünyanın dört bir tarafından misafirlerin geleceği Afyon Motorsporları Merkezi’nde Türkiye’nin ilk ve tek termal altyapısına sahip ‘Kamp Karavan Alanı’ oluşturuldu. Dünya ve uluslararası standartlara uygun şekilde yapılan alanda özel ihtiyaçlara cevap verecek çalışmalar sona erdi. Karavan ve kamp merkezi içerisinde bulunan çamaşırhane, bulaşıkhane, mutfak ve ihtiyaç alanları gibi bölümler kullanıma hazır hale getirildi. Ayrıca 30’dan fazla karavana ev sahipliği yapacak alanda kamp yapmak isteyenler için de oluşturulan özel bölgede çimlenme çalışmaları tamamlandı. Kamp severler çimlendirme çalışması yapılan sahada uygun koşullarda konaklayabilecek.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz