Otokar, IDEF 2021 Fuarında Yeni Nesil Araçlarını Sergileyecek

otokar idef fuarinda yeni nesil araclarini sergileyecek
otokar idef fuarinda yeni nesil araclarini sergileyecek

Türkiye’nin global kara sistemleri üreticisi Otokar, 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan IDEF’te savunma sanayiindeki iddiasını bir kez daha gözler önüne serecek. Bu yıl 15’inci kez düzenlenecek olan IDEF’21 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda Otokar üstün harekât ve beka kabiliyetine sahip, yeni nesil araçlarıyla fuara damgasını vuracak.

Koç Topluluğu şirketlerinden, Türkiye’nin global kara sistemleri üreticisi Otokar; 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde 15’inci kez düzenlenecek olan IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na Türkiye’de tasarlanan ve üretilen askeri araçları ve kule sistemleriyle katılacak. Cumhurbaşkanlığı’nın himayesi ile T.C. Milli Savunma Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan fuarda Otokar, üstün harekât ve beka kabiliyetine sahip yeni nesil zırhlı araçlarıyla yer alacak. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan organizasyonda Otokar standını ziyaret edecek kullanıcılar, Otokar’ın 11 zırhlı aracını yakından görme ve inceleme imkanına sahip olacaklar.

Otokar standında sergilenecek Yeni Nesil Araçlar arasında ARMA 6×6 ve ARMA 8×8 çok tekerlekli zırhlı araçları ile TULPAR paletli araçları yer alacak. Yeni nesil araçların yanısıra AKREP II’nin dizel versiyonu AKREP IId ilk kez sergilenirken, mayına karşı korumalı zırhlı araç COBRA II MRAP ilk kez Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacak.

Otokar’ın kara sistemlerinde 34 yıllık askeri araç tecrübesiyle Türkiye’nin en deneyimli şirketi olduğunu belirten Genel Müdür Serdar Görgüç; “Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil, dünyada 35’ten fazla dost ve müttefik ülkedeki kullanıcımız için günümüz ve gelecek tehditlerine karşı en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için çalışıyoruz. Türkiye’de ve dünyada farklı iklim ve coğrafyalarda elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Kara sistemleri alanında sektöre öncülük eden ve birçok ilki kazandıran bir şirket olarak ürünlerimiz, mühendislik kabiliyetimiz, üretim imkanlarımız ve deneyimimizle her zaman ülkemiz için göreve hazırız” dedi.

Fuarda sergilenecek tüm Otokar ürünleri ise şunlar:

 • TULPAR 105 mm Kuleli Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı
 • TULPAR 30 mm MIZRAK Kuleli Paletli Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı
 • TULPAR-S Paletli Zırhlı Araç, BAŞOK Kule ile
 • ARMA 8×8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, KORHAN Kule ile
 • ARMA 8×8 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 30 mm NEFER Kule ile
 • ARMA 6×6 Çok Tekerlekli Zırhlı Araç, 25 mm MIZRAK Kule ile
 • AKREP IId Zırhlı Keşif, Gözetleme ve Silah Platform Aracı, 90mm Kule ile
 • COBRA II MRAP Mayına Karşı Korumalı Zırhlı Araç
 • COBRA II Personel Taşıyıcı
 • COBRA II Zırhlı Acil Müdahale Ambulansı
 • URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz