Trollishly ile Etkili Instagram Pazarlaması İçin Bazı Kısa Bilgiler

trollishly
trollishly

Instagram, her işletmenin etkili pazarlama elde etmesine yardımcı olur. Pazarlama, çok çaba ve emek gerektirdiği için basit bir süreç değildir. Ancak, harika bir pazarlama yapmak firmanın yatırım getirisini artıracaktır. Aşağıdakiler referansınız için birkaç özelliktir.

1. Hashtag’leri Kullanın

İşletmeler, yeni müşteriler çekmek ve internetteki varlıklarını geliştirmek için hashtag’leri kullanır. Ayrıca, aynı ilanların tespit edilmesine ve filtrelenmesine yardımcı olurlar. Kullandığınız bir hashtag arayan kullanıcılar, profilinize gelebilir ve onunla etkileşime girebilir, bu da ek takipçiler ve potansiyel tüketicilerle sonuçlanır. Şirketinize veya markanıza özel bir hashtag oluşturun. Hashtag’inizin kullanımı ve anlaşılması basit olduğundan emin olun çünkü bu sizin işletme etiketiniz haline geliyor. İşletmenizin tüm Instagram gönderilerini birbirine bağlayarak tüketicilerin sizinle etkileşim kurmasını sağlamalıdır. Hashtag’lerin amacı, daha fazla kişinin hesapla etkileşim kurmasını sağlamak olduğundan, kullandığınız hashtag’lerin hedef kitlenize uygun olduğundan emin olun.

2. Profesyonel Görünümlü Görüntüler Ekleyin

İçeriğiniz için her zaman görsel olarak çekici, eğlenceli ve gösterişli bir stil oluşturmaya çalışın. Eğlence faktörünün profesyonel olmayan şeylere yayılmasına izin vermek, hedefinizin bir parçası olmadığı sürece iyi bir fikir değildir. Planınızın bir diğer önemli bileşeni, gönderilerinizin kullanıcılar tarafından kolayca tanımlanabilmesini sağlamaktır. Takipçileriniz kendi özet akışında resimlerinizi görüntülediğinde, bir renk paleti oluşturun, hemen bilecekler. Ek kullanıcıları etiketlemek, büyüleyici bir başlık oluşturmak ve gönderilerinize konum eklemek, gönderilerin kullanışlılığını ve etkileşim yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olabilir.

3. Direkt Mesajları ve Yorumları Aktif Olarak Kullanın

Instagram’da, takipçilerinizle etkileşim kurmak ve etkileşimde bulunmak çok önemlidir. Şirketinizin DM’lerine, incelemelerine ve sözlerine mümkün olan en kısa sürede yanıt verdiğinizden ve tüm yapıcı eleştirileri olabildiğince çabuk ele aldığınızdan emin olun. Hedef kitlenizle aktif olarak bağlantı kurmak, onları sizinle daha fazla etkileşime girmeye teşvik eder, bu da müşterilerin Instagram gösterimleri satın alma mutluluğunu artırır. Ek olarak, müşteri sadakatinize indirimler ve teklifler göndererek ve sponsorluk ve çapraz tanıtım çalışmaları için influencerlar ve diğer işletmelerle işbirliği yaparak şirketinizin reklamını yapmak için DM’leri kullanabilirsiniz.

4. Instagram Hikayelerinden Yararlanın

Instagram Hikayeleri, kullanıcılar arasında büyük bir hit. Hikayelerde bir öğe gördükten sonra, kullanıcıların yüzde 50’si satın almak için o şirketin web sitesine gitti. Satışları artırmak için verilerden en iyi şekilde yararlanın. Instagram Stories, kaydedilmiş filmler, fotoğraflar, video akışı, bumeranglar ve basit metinler yayınlamanıza olanak tanır. Coğrafi konumunuzu, ikliminizi, kullanıcı etiketlerinizi ve sloganlarınızı içeren çıkartmalar da kabul edilebilir. Anketler, sorular ve kayan çubuk çıkartmaları, kullanıcılarınızla etkileşim kurmayı ve onlardan girdi almayı kolaylaştırır. Firmanıza dikkat çekmek için bir diğer seçenek ise hesabınızda kalan Hikayeler Öne Çıkanlar’ı kullanmaktır. Şirketler artık Hikayelerdeki öğeleri de etiketleyebilir. Ürününüzü benzersiz bir şekilde sergilemek harika bir yaklaşım.

5. Video Özelliklerinden Yararlanın

Canlı Yayın işlevini kullanarak canlı Soru-Cevap, Sahne Dışı oturumlar ve tartışmalar düzenleyerek marka özgünlüğünü ve şeffaflığı artırabilirsiniz. Yenilikçi ürünleri/süreçleri tanıtmak ve ilgi uyandırmak için Instagram Live’ı da kullanabilirsiniz. Altmış dakikaya kadar videoları takipçilerinizle paylaşmak için IGTV işlevini de kullanabilirsiniz. Ek olarak, öğelerinizi, marka belgesellerinizi ve diğer şeyleri kullanma hakkında eğitimler yayınlamak için IGTV videolarını kullanabilirsiniz.

6. Eski Gönderileri Reklama Dönüştürün

İşletmeler artık organik içeriklerini reklamlara dönüştürmek için Reklam yöneticisini kullanabilir. Instagram, yeni reklamlar geliştirmek yerine, potansiyel müşterilere ulaşmak için mevcut içeriği reklam olarak yeniden kullanmanıza izin verir. Örneğin, işletmenizin reklamını yapmak için en iyi performans gösteren Instagram gönderilerinizi reklamlara dönüştürebilirsiniz.

7. Push Bildirimleri Alın

Diğer hesapları takip etmek, rakipleri takip etmek ve ilişki kurmak Instagram kullanmanın kritik yönleridir. Sürekli takip etmek istediğiniz profiller için anında iletme bildirimlerini etkinleştirebilirsiniz. Bildirimleri açtığınızda, o profil yeni bir gönderi oluşturduğunda bir ping alırsınız. Anında iletme bildirimlerini etkinleştirmek için, uyarı almayı düşündüğünüz hesaba gidin, ardından sağ üstteki üç noktadan önce “P’yi Aç”ı seçin.

Kapanış Notu

Yeni bir şey yüklediğinizde aşağıdakilerin haberdar olmasını mı tercih edersiniz? Gönderilerinizi kaçırmamaları için Hikayeler’de bildirimleri açmalarını söyleyin. Instagram’ı eskisinden daha fazla reklamveren kullanıyor, ancak bu sağlam sosyal medya platformuna katılmazsanız bile milyonlarca potansiyel müşteriyi kaçırıyorsunuz. Instagram kampanyanıza her başladığınızda, güvenilir bir sosyal medya yaklaşımınız olduğundan ve düzenli olarak yayınladığınızdan emin olun.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz