ERP Yazılım Yaklaşımları

ERP Yazilim Yaklasimlari
ERP Yazılım Yaklaşımları

ERP yazılımları insanlara dokunan ve şirket kültürünü yansıtan bir yazılım olsa da süreçte yeri olan veya süreci şekillendiren yazılımlardır. ERP projelerinin başarı oranlarında farklı sonuçların ortaya çıkması birçok değişkenin olmasına bağlıdır. . Şimdi bu değişkenlere bir göz atalım.

 • Şirketin ihtiyaçlarına ve bütçesine göre doğru programı seçmek
 • Şirket çalışanlarının ve iş ortağının yetkinlik seviyeleri
 • Şirketin üst yönetiminin yaklaşımı ve neyin gerekli olduğunun netliği
 • Şirket içinde doğru proje ekibini ve doğru iş ortağını seçmek
 • Şirket çalışanlarının alışkanlıklarını ne ölçüde değiştirdiği
 • Şirket yönetiminin değişime olan inancı ve desteği

Bu sorunlar, ERP sisteminin hem başarısının hem de başarısızlığının nedeni olabilir. Başarısız projelerin neden başarılı olmadığını daha net bir şekilde açıklayalım.

 • Üretilen verilere güvenememe
 • Bütçeyi aşan projeler
 • Projeyi kullanmanın zorluğu nedeniyle programa alışamama
 • Şirket süreçlerinin programa uygunluğunun sağlanamaması
 • ERP sistemi için ödenen ücretlerin telafi edilemeyeceğini düşünen şirket yöneticileri ve sahipleri
 • Departmanların ERP sistemi ile uyum sağlayamaması

ERP yazılım sisteminin satış sürecinde tartışılan konuların, şirketin gerçekleri ve kullanılan yazılımlarla örtüşmemesi baştan itibaren kaçınılmazdır.

Bu durumdaki sorun, yanlış süreci sisteme uyarlamaya çalışmak kadar, şirketin ihtiyaçlarının ve sonuçlarının iyi belirlenememesidir. ERP sistemleri oluştururken basit ama gerçek bir ihtiyacı baştan tasarlayabilmek önemlidir. Bunun içinde çok düşünmek, çok zaman harcamak ve hatta daha fazla empati kurmak gerekiyor. Ama genel olarak tasarıma az zaman ayırmak, zor bir geliştirme ya da çalışma yapmak, üzerinde zaman harcamak, program standartlarını değiştirmek, iyi iş yapmanın ve başarılı olmanın verdiği doyum olarak bir yanılgı olarak görülüyor. Aslında basit, adım adım, ulaşılacak gerçekçi hedeflerden doğan ihtiyaçları anlamak ve doğru sonuçları sunan bir sistemde başarılı olmak çok daha olası ve gerçekçi bir yaklaşımdır.

ERP yazılımlarının gelecekte normal bir akışa geçip geçmeyeceği, proje anlayışının kısa sürede kullanılacak bir ürün olup olmayacağı, işin yapısının buna uygun olup olmadığı gibi farklı değişkenlere göre cevaplar oluşturulmalıdır. . Bulut teknolojilerinin günümüzde proje anlayışını değiştirmesi, yakın gelecekte farklı soru ve ihtiyaçları da beraberinde getireceğine işaret etmektedir. Bu sorulara hazırlıklı olabilmek için artık temel ERP süreçleri oluşturulmalıdır. Günümüzde ERP yazılımları büyümek ve gelişmek isteyen ve değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışan işletmeler için bir lüks olmaktan çıkıp bir zorunluluk haline gelmiştir. ERP yazılımları ile hemen hemen her gün birçok alanda farklı gelişmelerin yaşandığı teknoloji dünyasında, iş modellerinin buna bağlı olarak değişmesi, sektörel süreçlerin standardizasyonu ve sistematizasyonu işletmelerin doğru süreç ve yöntemlerle çalışmalarını sağlayacak, işletmelerin doğru süreç ve yöntemlerle çalışmasını sağlayacaktır. kaynak yönetimi ile maksimum verimlilik.

Zinger Stick Yazılımında canias4.0, her büyüklükteki işletme için tam entegre ve uyarlanabilir bir ERP sistemidir. Kurumsal Kaynak Planlama sistemi, firmanın ihtiyaçlarına bağlı olarak hem geleneksel hem de özelleştirilmiş formlarda kullanılabilir. ERP yazılımı, sınırsız esneklik sağlayan açık kaynaklı yazılım geliştirme çerçevesi sayesinde işletmelerin iş süreçlerini düzene koymalarına ve rekabetçi yapılarını korumalarına olanak tanır.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz