Zincir Sapanlar – Onlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Zincir Sapanlar
Zincir Sapanlar

Sapanlar, hacimli malların dağıtımına hazırlık için vazgeçilmez ve son derece yararlı bir araçtır. Ağır ve büyük elemanların yüklenmesi ve taşınması için kullanılırlar. Bunları diğer faaliyet türleri için kullanılan farklı türlere ayırabiliriz. Zincir, lineer, kayış ve hortum askıları arasında ayrım yapıyoruz.

Zincir sapanlar hakkında ne bilmelisiniz?

Zincir sapanlar, ağır sanayide en sık kullanılan sapanların çok popüler bir çeşididir. Kalın zincir baklaları ve kancalardan oluşurlar. kancalar vardır:

  • döner,
  • standart,
  • güvenli,
  • konteyner.

Kancalı uygun zincir sapanlar, birkaç tondan birkaç tona kadar olan taşımaları kaldırabilir. Zincir sapanlar, yüksek nem, düşük ve yüksek sıcaklıklar dahil hiçbir hava koşulundan korkmaz. Ayrıca kimyasallar konusunda da harikalar yaratacaklar. Onlar da farklı sınıflara ayrılabilen yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. En popüler sınıf, çoğu iş için uygun olan 8’dir. Ancak zincirlerin mukavemetini azalttığı için asidik ortamlarda yapılan çalışmalarda kullanılmamalıdır.

Bu tür askıların temeli tendonlardır – çoğu zaman bir, iki, üç veya dört tane vardır. Ortak bir bağlantı ile bağlanırlar ve standart versiyondaki her biri aynı uzunluğa sahiptir. Kullanımları sırasında, ip uzantıları, büküm kancaları ve halka sapanlar şeklindeki ekipmanlar da sıklıkla kullanılır.

Zincir sapanların uygulaması ve kullanımı

Zincir sapanlar gibi ekipmanların kullanımı, güvenlik kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalmayı gerektirir. Bağlantı ve kullanım yöntemleri, başlangıç ​​noktasını oluşturan ve kazasız iş akışını garanti eden üretici tarafından hazırlanan uygun tablolardan okunur. Yükleri belirtilen İzin Verilen Çalışma Yüküne, yani WLL’ye ayarlamayı unutmayın. Çevre için büyük bir tehdit oluşturduğundan, hiçbir koşulda bu yönergeler aşılmamalıdır.

Daha önce de belirtildiği gibi, zincir sapanlar en zorlu taşıma ve yeniden yükleme faaliyetleri için kullanılır. Ancak, bunlar bu aracın tek kullanım alanı değildir. Sadece kaldırma şirketlerinde değil, çok yönlü ve yardımcı ekipmanlardır. Bu tür sapanlar, üretim salonlarında ve depolarda da bulunabilir. Önemli bir konu da makinenin uygun bakımıdır. Düzenli denetimler ve servisler, ekipmanın düzgün çalışmasının anahtarıdır. Yılda en az bir kez kontrol edilmesi önerilir.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz