Karsan’a Global Brand Awards 2022’den Ödül

Karsana Global Brand Awards den Odul
Karsan’a Global Brand Awards 2022’den Ödül

Karsan, Global Brand Awards 2022’de, “Avrupa’nın En Yenilikçi Ticari Araç Markası” ödülüne layık görüldü. “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla ileri teknolojili mobilite çözümleri sunan Karsan, başarılarını global ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

Sürdürülebilir bir gelecek için elektrikli toplu taşıma dönüşümüne öncülük eden şirket, 6 metreden 18 metreye kadar toplu ulaşımın her boyutta ihtiyacına cevap verebilen ilk ve tek Avrupa markası haline gelmesiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Yenilikçi e-mobilite çözümleri geliştirerek önce Avrupa’da sonrasında Kuzey Amerika’da var olma yönünde adımlar attıklarının altını çizen Karsan CEO’su Okan Baş, “2022 bizim için emeklerimizin karşılığını aldığımız ve birçok global ödüle layık görüldüğümüz bir yıl oldu. 12 metre elektrikli e-ATA modelimiz ile şehir içi toplu taşımada Sustainable Bus of The Year 2023 ödülünü kazanmıştık. Ardından ‘Global Business Excellence’ ödüllerinde ‘Olağanüstü Marka Dönüşümü’ kategorisinde elektrikli dönüşüm yolculuğumuz ‘Karsan Electric Evolution’ stratejisi ile birinci olmuştuk.” dedi.

Baş, Karsan’ın Türkiye için gurur kaynağı olmaya devam ettiğini ifade ederek, “Karsan, son beş yılda yenilikçi teknolojilerle sunduğu mobilite çözümlerinde önemli aşamalar kaydetti ve toplu taşımada küresel çapta elektrikli evrimin öncüsü oldu. Markamızın kazandığı bu son ödül aslında belirlediğimiz vizyonun hem ne kadar doğru olduğunu hem de bir ticari araç üreticisinden çok daha fazlasını pazara sunabildiğimizi gösteriyor.” diye konuştu.

Karsan’ın 6 metreden 18 metreye uzanan ürün gamıyla toplu ulaşımın her boyuttaki ihtiyacına çözüm üretebildiğini belirten Baş, “Karsan’ın vizyonu doğrultusunda geliştirdiği inovatif çözümlerini ödüle layık bulan bu değerli organizasyona teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

e-JEST ile başlayan elektrikli hikayesi, hidrojenle devam etti

Toplu taşımada sürdürülebilir bir gelecek için elektrikli dönüşümüne öncülük eden Karsan, buna uygun mobilite çözümlerini geliştirerek önce Avrupa, sonra Kuzey Amerika pazarında hizmete sundu. Bu dönüşüme 2018 yılı sonunda 6 metrelik elektrikli minibüsü e-JEST ile başlayan Karsan, hamlesini 2019’da 8 metrelik modeli e-ATAK ile devam ettirdi.

2021 yılında yeni bir kilometre taşı olan sürücüsüz Otonom e-ATAK ile pazarda tüm dengeleri değiştiren Karsan, akabinde 2021 sonunda 10-12-18 metrelik e-ATA ürün ailesiyle büyümesini sürdürdü. Böylece Karsan, Avrupa’da 6 metreden 18 metreye kadar toplu ulaşımın her boyutta ihtiyacına cevap verebilen ilk ve tek Avrupa markası haline geldi.

Son olarak da 2022’de elektrikli dönüşüm yolcuğunun geleceğinde yer alan yakıt hücreli 12 metrelik e-ATA Hydrogen ile dikkatleri üzerine çeken Karsan, mobilite alanındaki dönüşüm hikayesine yeni sayfalar eklemeye devam ediyor.

500’den fazla Karsan modeli, Avrupalılar’ı taşıyor

Fransa’dan Romanya’ya, İtalya’dan Portekiz’e, Lüksemburg’tan Almanya’ya kadar Avrupa’nın dört bir yanında 500’ün üzerinde elektrikli modeliyle hizmet veren marka, Kuzey Amerika’nın da ilk elektrikli minibüsü olan e-JEST’i de Kanada’da hizmete sundu. Öte yandan Karsan, 2022 yılında Otonom e-ATAK ile Avrupa’da normal bir toplu taşıma hattında ilk kez otonom bir araçla biletli yolcu taşımaya başlayarak dikkatleri yine üstüne çekti.

Kıtaları aşarak Michigan State University’ye kadar uzanan Karsan, üniversite kampüsünde Otonom e-ATAK ile yolcu taşımaya da devam ediyor. BMW’nin kendini kanıtlamış elektrik bataryaları ile geliştirilen e-JEST ve e-ATAK modelleriyle Avrupa’da pazar lideri olan Karsan, şehir içi toplu ulaşımda 12 metrelik e-ATA modeliyle de “Sustainable Bus of the Year 2023” ödülünün sahibi oldu.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz