Moskova, GAZelle e-City Elektrikli Minibüsünü Test Edecek

Moskova GAZelle e City Elektrikli Minibusunu Test Edecek
Moskova, GAZelle e-City Elektrikli Minibüsünü Test Edecek

SUE Mosgortrans, GAZelle e-City elektrikli minibüsünü test edecek. Araç Moskova’daki BWW Expo fuarında sunuldu.

Bu tür minibüsler, dar yollar ve küçük yolcu trafiği için mükemmeldir. Elektrikli minibüsler, temassız ücret ödemesi için terminaller ve cihazların şarj edilmesi için USB bağlantı noktaları ile donatılmıştır. 16 yolcu için tasarlanmıştır. Pil şarjı 150 kilometre sürüş için yeterlidir. Ayrıca minibüslerde engelli yolcuların ve tekerlekli sandalye veya çocuk arabasının taşınması için alçak taban sistemi ve depolama platformu bulunmaktadır.

“Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin adına çevre dostu toplu taşımayı geliştirmeye devam ediyoruz. Mosgortrans, GAZ Grubu’nun yeni elektrikli minibüsünü test edecek. Test, 2023 Ağustos ayının sonuna kadar sürecek. Uzmanlar, aracın çalışma parametrelerini ve farklı hava koşullarında çalışabilme kabiliyetini, özellikle yolculara uygunluğuna dikkat ederek kontrol edecek. Moskova Ulaştırmadan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Maksim Liksutov, “Bu test, tüm göstergeleri dikkatli bir şekilde analiz etmemize ve Moskova’da daha fazla faaliyet göstermesine karar vermemize olanak sağlayacak” dedi .

Elektrikli otobüsler 4 yıl önce, 2018’de Moskova’da piyasaya sürüldü. Bu arada, bu yenilikçi karayolu taşımacılığı etkinliğini kanıtladı. Bugün 79 otobüs güzergahında 1 binden fazla elektrikli otobüs çalışıyor ve günde yaklaşık 400 bin yolcu taşıyor. Elektrikli otobüsler 4 yılda 100 milyon kilometre yol kat ederek 226 milyondan fazla yolcu taşıdı ve bunun 72 milyonu 2022’de taşınmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*