Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Satisa Cikacak
Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Satışa Çıkacak

Türkiye’nin ilk elektrikli ve yerli otomobili olan Togg, geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023 ’e katıldı. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, konuşmasında, yerli otomobil hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

ABD’de yapılan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023 fuarına katılan Türk markası TOGG, ön satış konusu hakkında bazı bilgilendirmeler yaptı. CEO Gürcan Karakaş; yarışma, kura ve açık arttırmalarla ön siparişlerin sırasının belirleneceğini söyledi.

TOGG, OTOMOTİV DEVLERİNİN BULUŞTUĞU CES 2023’TE

Karakaş ön sipariş süreciyle ilgili şu detaylara yer verdi: ”Kullanıcılarımız Trumore platformu üzerinden katılacakları bir yarışma veya kura yöntemiyle de TOGG akıllı cihazlarına ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına özel olarak üretilecek ve açık artırma ile satışa sunulacak NFT koleksiyonu; 2023 adet akıllı cihazın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliği sunacak.” Dedi.

Gürcan Karakaş, mart sonunda TOGG’un yollarda olacağını ve 2023 yılında toplamda 20 bin civarlarında araç üretmeyi amaçladıklarını söyledi.

”Avrupa’nın en temiz kampüsünde ilk akıllı cihazımızın seri üretimine başladık, mart ayının sonunda Türkiye’den başlayarak kullanıcılarımızla buluşturacağız. Yeni dünya tamamen dijital boyutta şekillenip hayallerimizin ötesine gidecek. Kullanıcı da bu dünyanın nereye gideceğini bugünden göremiyor, bilemiyor. Biz, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara açacağımız dijital platformumuz Trumore’da, ekosisteme kattığımız oyuncularla bir araya gelip; proaktif olarak o dünyayı şekillendiriyoruz. Oyun alanlarını yeniden tanımlıyoruz. Kullanıcıların henüz farkında olmadığı ihtiyaçlarını öngörüyor, bunun için çalışıyoruz.”

 SİPARİŞLER ŞUBAT AYINDA ALINACAK

Akıllı cihazlarını kullanıcılarla doğrudan buluşturacaklarını söyleyen Karakaş, satışları doğrudan kendilerinin organize edeceklerini ve siparişlerin şubat ayı itibariyle açılacağını belirten Karakaş, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Şubat ayında da siparişleri açıp; ilk çeyrek sonunda ilk akıllı cihazlarımızı kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımız Trumore platformu üzerinden katılacakları bir yarışma ya da dilerlerse kura yöntemiyle TOGG akıllı cihazlarına ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak üreteceğimiz ve açık artırma ile satışa sunacağımız NFT (Nitelikli Fikri Tapu) koleksiyonu ise 2023 adet akıllı cihazın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliği sunacak.” dedi.

İlgili Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz