Cem Bölükbaşı Autopolis Pisti’nde Dördüncü Super Formula Yarışına Çıkacak

Cem Bölükbaşı Autopolis Pisti’nde Dördüncü Super Formula Yarışına Çıkacak
Cem Bölükbaşı Autopolis Pisti’nde Dördüncü Super Formula Yarışına Çıkacak

Cem Bölükbaşı, Super Formula serisindeki dördüncü yarışına Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftasında çıkmaya hazırlanıyor. Espordaki başarılarının ardından açık tekerli yarış serilerine geçen ve 2022 senesinde Formula 2’ye kadar yükselerek Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden Cem Bölükbaşı, Super Formula serisindeki dördüncü yarışına bu hafta sonu çıkacak. Super Formula’daki ilk sezonunda istikrarlı bir performans sergileyen Cem Bölükbaşı’nın 5 puanı bulunuyor.

TGM Grand Prix pilotu Cem Bölükbaşı’nın 4.673 kilometrelik Autopolis Pisti’nde çıkacağı sezonun dördüncü yarış hafta sonu, 20 Mayıs Cumartesi günü sabaha karşı saat 03.35 ile 05.05’te gerçekleştirilecek antrenman seansı ile başlayacak. Sıralama turları ise aynı gün saat 08.30’da düzenlenecekken Cem Bölükbaşı, takım arkadaşı Toshiki Oyu’dan önce piste çıkacak.

Sezonun dördüncü yarışının koşulacağı yarış günü ise sabah 04:00 – 04:30 saatleri arasında düzenlenecek ikinci antrenman seansıyla başlayacak. Büyük yarış ise 09:00’da düzenlenecek.

Yarışlar artık canlı yayınla S Sport Plus’ta

Cem Bölükbaşı’nın Super Formula yarışları ve sıralama turları, serinin resmi uygulaması SFgo’nun ardından artık S Sport Plus’tan da canlı yayınlanacak. S Sport Plus’ın yayınları, bu hafta sonu gerçekleşecek Autopolis yarışıyla başlayacak.

Cem Bölükbaşı’na Türkiye’den yoğun destek var

Ana sponsorları Borusan Otomotiv, ZES (Zorlu Energy Solutions), Kuzu Grup ve TEM Agency yanı sıra Mavi, Rixos Hotels, CK Architecture, Gentaş Kimya Neogen, MESA Holding ve Çınar Rugs desteğiyle Super Formula’da yer alan milli sporcuyu GoTürkiye, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) da destekliyor.

İlgili Reklamlar