Kripto Paralarla Vadeli İşlem Nasıl Yapılır?

kripto paralar
kripto paralar

Vadeli işlemler, biri bir emtia almayı ve diğeri onu satmayı kabul eden iki tarafı içeren sözleşmelerdir. Dayanak varlığın fiyatı, sözleşmenin ifa edilmesi gereken tarihle aynı şekilde önceden kararlaştırılır. Vadeli işlem ticareti, altın, tahıl, petrol, gümüş veya değeri olan diğer herhangi bir emtia ile kullanılabilen eski bir finansal araçtır.

Kripto paralarla vadeli işlem nasıl yapılır? Diğer değerli emtialar gibi, kripto varlıkları da vadeli işlem ticaretinin konusu olabilir. Böyle bir araç, aşağıda belirttiğimiz büyük ve güvenilir kripto borsalarında yani vadeli işlemler borsası mevcut platformlarında yapılabilir:

  • WhiteBIT;
  • Coinbase
  • Binance.

Vadeli İşlemler Kripto para İşlemlerinde Nasıl Çalışır?

Kripto vadeli işlemleri üzerinde, iki emtia yatırımcısının varlığın gelecekteki oranına “bahse” girmesiyle fiyat spekülasyonu yapılır. Yaptıkları sözleşmede fiyat, tarih ve tarafların imzası yer alır. Yatırımcılar, düzenlenmiş ve düzenlenmemiş kripto para platformu borsalarda kripto vadeli işlem sözleşmeleri yapabilirler.

Düzenlenmiş Borsalarda Kripto Vadeli İşlemleri Ticareti

WhiteBIT canlı kripto para borsası örnek alarak kripto vadeli işlem ticareti yapmanın avantajlarını ele alalım. Resmi olarak faaliyet gösteren ve bu alandaki tüm yasa ve kurallara uygun düzenlenmiş bir kripto para al sat platformudur. Platform, bilgisayar korsanı saldırılarına karşı sağlam bir şekilde korunur ve kullanıcı fonları için güvenlik sağlar. WhiteBIT kullanmanın vadeli işlemler için en iyi fikir olmasının nedeni budur.

Borsada, vadeli işlemlerde kaldıraç kullanımı için en düşük ücretlerden faydalanabilirsiniz. Kaldıraç, ilk yatırımınızı artırmanıza olanak tanır. WhiteBIT borsasında, 20X kaldıraçla işlem yapabilirsiniz.

WhiteBIT, sürekli olarak vadeli işlem ticareti için kullanılabilecek kripto para işlem çiftleri yelpazesini genişletmek için uğraşıyor ve bitcoin vadeli işlem yapma imkanının yanında platform yakında SOL/USDT, ADA/USDT ve birkaç işlem çifti daha eklemeyi planlıyor.

WhiteBIT platformu, aynı anda çok sayıda vadeli işlem sözleşmeleri ile çalışabilir. Platform, sahip olduğu etkileyici likidite havuzu sayesinde büyük yatırımcılara, yüksek tutarlarda işlemler yapabilmeleri için fırsat sunmaktadır.

Vadeli işlem ticareti yapmanız için deneyim sahibi olmanız gerekir. WhiteBIT borsasında, alım satım konusunda deneyimi olmayanlar ve kendine güvenmeyenler demo hesabı oluşturarak becerilerini geliştirmek için demo işlemleri yapabilirler. Bir demo hesabı kullanarak paranızı kaybetmeden deneyim kazanabilirsiniz.

İlgili Reklamlar