Citroën C5 Aircross Hibrit ë-Series Türkiye’de satışa sunuluyor

c

Citroën, elektrikli mobilite dönüşümünde yeni bir adım atarak C5 Aircross modelinin hibrit versiyonunu piyasaya sürüyor. Citroën C5 Aircross Hybrid, özel “ë-Series” donanımıyla kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Citroën C5 Aircross Hybrid: Hibrit Teknolojisi ve Performansı

c

Citroën C5 Aircross Hybrid, 136 HP (100 kW) PureTech benzinli motorun yanı sıra 21 kW elektrik motoru, yeni elektrikli çift kavramalı şanzıman ë-DCS6 ve 48V bataryadan oluşan yenilikçi bir hibrit teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde araç, hem emisyonları hem de yakıt tüketimini azaltırken, hem de araç içi konforu artırarak üstün bir sürüş keyfi sunuyor.

Citroën C5 Aircross Hybrid, tam gücü elde etmek için 102 oktanlı yakıt kullanarak 986 beygir gücüe ve 1.150 Newton-metre torka ulaşabiliyor. Eğer 98 oktan benzinle çalıştırılırsa, güç 927 beygir gücüne ve 1.050 Newton-metre torka düşebiliyor. Araç, 0-97km/saat hızlanmasını 3.3 saniyede tamamlıyor. Maksimum hızı ise standart olarak 250km/saat olan araç, sınırlı üretim Bronze Edition versiyonlarında 280km/saat hıza çıkabiliyor.

Citroën C5 Aircross Hybrid, sürüş modları ve enerji geri kazanımını otomatik olarak yönetiyor. Böylece araç, şehir içi kullanımının yaklaşık yarısını tamamen elektrikli ve 0 emisyon modunda yapabiliyor. Bu da aracın hem çevreci hem de verimli olduğunu gösteriyor.

Citroën C5 Aircross Hybrid: Özel “ë-Series” Donanımı

c

Citroën C5 Aircross Hybrid, markanın karakteristik “ë” harfiyle birlikte sunulan özel “ë-Series” donanımına sahip. Bu donanım, araca hem dışarıdan hem de içeriden farklı bir görünüm kazandırıyor.

“ë-Series” donanımına özel olarak sedefli beyaz gövde rengi, siyah tavan ve siyah alaşımlı jantlar standart olarak sunuluyor. İç mekanda ise açık tonlardaki yeni nesil Alcantara koltuklar, ferah bir atmosfer yaratıyor. Bagaj kapağındaki ve iç mekandaki “ë” harflerini barındıran logolar ise bu özel seriyi diğer modellerden ayırıyor.

Citroën C5 Aircross Hybrid “ë-Series”, ayrıca koyu krom renk paketi ve parlak siyah, alüminyum ve beyazı zekice harmanlayan “ë-Series” logosunu da içeriyor. Bu özellikler, aracın prestijli, zarif ve dinamik bir kimlik ortaya koymasını sağlıyor.

Citroën C5 Aircross Hybrid “ë-Series”, kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Bu özel versiyonun fiyatı ise henüz açıklanmadı.