Lawson, Singapur’da ilk puanlarını almanın sevincini yaşıyor

lawson

AlphaTauri sürücüsü Liam Lawson, Singapur Grand Prix’sinde dokuzuncu olarak kariyerinin ilk puanlarını aldı.

Singapur gibi zorlu bir pistte başarılı bir yarış çıkaran Lawson, elde ettiği puandan dolayı mutlu.

Yarıştan sonra basın toplantısında konuşan Lawson, “Bu yarışa hazırlanmak için birkaç Grand Prix’ye daha çıkmayı isterdim fakat elinize bir fırsat geçtiğinde bunu açıkça değerlendirmelisiniz! Yapmaya çalıştığım şey bu ve bugün harika geçti.” dedi.

Lawson, yarışta start haricinde sorun yaşamadığını ve temiz bir iş çıkardığını belirterek, “Yarıştan memnunum ve kesinlikle her şeyimi verdiğimi düşünüyorum; Bugün araçtan her şey çıkardık. Start haricinde sorun yaşamadık ve temiz bir iş çıkardık. Bugün iki puan kazandığım için gerçekten mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Lawson, yarışta yanlış giden şeyin start olduğunu belirterek, “Bence start; bu çözmem gereken bir şey. Çünkü arka arkaya iki haftadır sorun yaşıyorum ve birkaç pozisyon kaybediyorum. Bu da hayatımızı daha da zorlaştırıyor. Yarışın en büyük kaybı bu oldu.” dedi.

Lawson, puan kazanma şansının olduğunu ne zaman anladığını belirterek, “Max ve Red Bull’lar geri gelmeden önce 20 tur vardı. İşte o noktada, bir fırsatımız olduğunu düşündüm. Sonra elimden kayıp gittiğini hissettim. Sanırım Checo ve Albon savaşıp, Albon geri düştüğünde, en azından 10. alabileceğimiz konusunda biraz daha rahat hissettim. Dokuzuncu sıra bir bonus oldu.” dedi.

Lawson, gelecek yıl takımda kalıp kalmayacağını bilmediğini belirterek, “Bu şu anda odaklandığım bir şey değil. Her seanstan maksimumu almaya odaklanıyorum. Mevcut görevimin sonuna geldiğimde geriye dönüp bakacağım ve umarım elimden gelen her şeyi yaptığımı hissedeceğim.” dedi.

Lawson, Suzuka’da yarışmak istediğini belirterek, “Orada yarışmayı çok isterim! Orada biraz tecrübem var. Singapur’dan daha iyi biliyorum. Bu yüzden orada yarışmak harika olurdu.” dedi.