Yeni Mercedes G – Serisi, yeni bir süspansiyon sistemiyle birlikte mi geliyor?

mrcs yeni

Mercedes G-Serisi Yenileniyor: Yeni Süspansiyon Sistemi ile Daha Konforlu ve Stabil

Mercedes-Benz G-Serisi, yeni bir süspansiyon sistemi ile birlikte makyajlanıyor. Casus fotoğraflarla ortaya çıkan yenilenmiş SUV modeli, hem tasarım hem de performans açısından geliştiriliyor. Mercedes’ten alınan bilgilere göre, yeni süspansiyon sistemi, aracın yol tutuşunu, konforunu ve offroad kabiliyetini artıracak.

Yeni Süspansiyon Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Yeni süspansiyon sistemi, geleneksel anti-roll çubuklarının yerini alan elektro-hidrolik bir sistemden oluşuyor. Bu sistem, her amortisörde sıvının taraftan tarafa geçmesini sağlayan valflerle donatılmış. Her aksın altında yer alan gaz dolu metal küreler ise sıvıyı ihtiyaca göre dağıtıyor.

Bu adaptif sistem, yol hızı, direksiyon, açı, araç hareketi ve sürüş moduna göre amortisör sistemini ayarlayabiliyor. Bu sayede aracın yanal yatışını azaltarak daha stabil bir sürüş sağlıyor. Ayrıca bu sistem, tekerlek hareket kabiliyetini de artırarak offroad sürüşlerde daha fazla esneklik sunuyor. Bir diğer avantajı ise mekanik anti-roll çubuklardan daha hafif olması.

Bu opsiyonel süspansiyon sistemi, AMG GT ve SL-Serisi modellerinde kullanılan yarı aktif hidrolik roll stabilizasyon sisteminin geliştirilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Mercedes-AMG’nin süspansiyon başkanı Ralf Haug, bu teknoloji hakkında şunları söyledi: ‘Bu teknolojinin spor araçlarımıza getirdiği avantajları gördükten sonra hemen offroad modellerimiz için neler yapabileceğimizi düşünmeye başladık.’

Yenilenen G-Serisi Ne Zaman Tanıtılacak?

Mercedes-Benz G-Serisi’nin yenilenmiş versiyonunun ne zaman tanıtılacağı henüz belli değil ancak casus fotoğrafların ortaya çıkması yakın zamanda bir lansman olabileceğine işaret ediyor. Güncellenen G63 modelinin yanında diğer motor seçeneklerinin de yenilikler getirmesi bekleniyor. Yeni G-Serisi’nin tasarımında da bazı değişiklikler olacağı söyleniyor.