CZN Burak’a hapis istemi! CZN Burak kimdir, tutuklanacak mı?

cznburak kimdir

CZN Burak ve Babasına İzinsiz İnşaat Davasında Hapis Cezası İsteniyor

Ünlü şef ve sosyal medya fenomeni CZN Burak lakaplı Muhammed Burak Özdemir ile babası İsmail Özdemir, İstanbul’da kentsel sit alanında izinsiz inşaat yaptıkları gerekçesiyle yargılanıyor. İki sanık hakkında 5’er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

CZN Burak: “Babam Tüm İzinleri Aldığını Söyledi”

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada CZN Burak ile avukatları hazır bulundu. Savunma yapan CZN Burak, konuyla babasının ilgilendiğini, kendisinin tadilata ilişkin herhangi bir eylemi olmadığını söyledi. Babasının belediyeden ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan izin aldığını kendisine bildirdiğini belirten CZN Burak, suçlamaları kabul etmediğini ve beraatını istediğini ifade etti.

Babası İsmail Özdemir: “Kuruldan Yanıt Gelmedi”

Sanık İsmail Özdemir’in avukatı ise müvekkilinin belediyeden izin aldığını ancak kuruldan herhangi bir yanıt gelmediğini savundu. Avukat, tadilat yapıldıktan sonra kurulun karar aldığını ve müvekkilinin suçsuz olduğunu ileri sürdü. Avukat, İsmail Özdemir’in de beraatını talep etti.

Mahkeme Eksik Hususların Giderilmesine Karar Verdi

Duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi. Mahkeme, sanıkların tutuksuz yargılanmasına devam edilmesine karar verdi.

CZN Burak kimdir?

CZN Burak, Türk bir şef, lokantacı ve internet fenomenidir. Gerçek adı Burak Özdemir’dir ve 24 Mart 1994’te İstanbul’da doğmuştur. Aslen Hatay Yayladağı Yoncakaya köyündendir. Hatay Medeniyetler Sofrası adlı restoran zincirinin sahibidir ve Arap ve Anadolu Mutfağına ait yemekleri kameraya karşı gülümseyerek yaptığı yemek şovlarıyla ünlenmiştir. Instagram hesabında 30 milyondan fazla takipçisi vardır. Taksim, Aksaray, Etiler, Dubai ve Katar’da restoranları bulunmaktadır. Babasıyla arasında kentsel sit alanı içerisinde yaptığı kaçak yapı nedeniyle hapis cezası istemiyle dava açılmıştır