Renault 20 bin euro’luk yeni mini elektrikli otomobilini duyurmaya hazırlanıyor!

renualtk

Renault, 20 Bin Euro’luk Mini Elektrikli Otomobilini Tanıtıyor!

Renault, uygun fiyatlı ve küçük boyutlu yeni bir elektrikli otomobil piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Aracın yarın yapılacak bir etkinlikle tanıtılması bekleniyor. Renault’un yeni elektrikli otomobili, Twingo’nun yerine geçecek ve Zoe’nin küçük kardeşi olacak.

Renault’un Yeni Elektrikli Otomobili Nerede Üretilecek?

Renault’un yeni elektrikli otomobili, Avrupa pazarına yönelik olarak geliştirildi. Aracın üretimi ise Renault’un Slovenya’daki fabrikasında yapılacak. Böylece Renault, operasyon maliyetlerini düşürecek ve ticaret tarifelerinden etkilenmeyecek.

Renault’un Yeni Elektrikli Otomobili Ne Kadar Olacak?

Renault’un yeni elektrikli otomobili, 20 bin euro civarı bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu fiyat, Renault’un elektrikli araç pazarındaki rekabet gücünü artıracak. Renault’un CEO’su Luca de Meo, yeni otomobillerinin elektrikli araç satışlarını arttırarak yaygınlaşmasına yardımcı olacağını söyledi. De Meo, aracı geliştirirken Japonya’da popüler olan kei mikro arabalardan ilham aldıklarını da belirtti.

Renault’un Yeni Elektrikli Otomobili Nasıl Bir Performans Sunacak?

Renault’un yeni elektrikli otomobili, Renault 5 ve Alpine A290’ın da geliştirildiği CMF-BEV platformu üzerine inşa edilecek. Aracın boyutları, Zoe’den daha küçük olacak ve Twingo’nun yerini alacak. Aracın performans özellikleri henüz açıklanmadı ancak Renault’un halihazırda Avrupa’nın en ucuz tam boyutlu elektrikli binek otomobilini sattığı biliniyor: Renault Spring.

Renault Spring, Fransa’da yerel teşviklerle yaklaşık 14.000 euroya satılan A segmenti bir crossover. Aracın 100 km/h son hıza, 220 km menzile, 44 beygirlik motora ve 26,8 kWh büyüklüğünde bataryaya sahip olduğu biliniyor. Renault’un yeni elektrikli otomobili, Spring’den daha iyi bir performans sunması bekleniyor.

Renault’un Elektrikli Araç Hedefleri Neler?

Renault, elektrikli araç pazarında iddialı bir konumda bulunuyor. Renault’un elektrikli araç kolu Ampere, 2030 yılına kadar altı elektrikli otomobil piyasaya sürmeyi ve 2032 yılına kadar bir milyon araç üretmeyi planlıyor. Renault’un yeni elektrikli otomobili, bu hedeflere ulaşmada önemli bir rol oynayacak.

Renault’un yeni elektrikli otomobili hakkında daha fazla bilgi almak için yarın yapılacak olan tanıtım etkinliğini takip edebilirsiniz. Renault’un yeni elektrikli otomobili, uygun fiyatı ve küçük boyutuyla elektrikli araç pazarında fark yaratacak gibi görünüyor.