Metrobüs Yolculuğunun Püf Noktaları

Metrobüs Yolculuğunun Püf Noktaları :İstanbul’un baş döndürücü trafiği karşısında metrobüsü; zengini, fakiri, işçisi, memuru, kadını, erkeği herkes kullanıyor.

İstanbul’un en sıkıntılı toplu ulaşım araçlarından metrobüsten yolcular da şoförler de şikayetçi… Bir metrobüs şoförü günde yaklaşık 400 kilometre yol yapıyor.

İstanbul’un trafik çilesinden kurtulmanın en kolay yollarından birisi Metrobüs… Ancak binebilmeyi başarabilirseniz… Özellikle de işe gidiş ve dönüş saatlerinde… Metrobüs sıkıntısı çekenler hem bloglarında hem de sosyal medya hesaplarında metrobüse binebilmenin püf noktalarını paylaşıyor sık sık…

İşte onlardan bazıları:

1- Kalabalık saatlerde bir önceki metrobüsün tam olarak nerede durup, nerede kapıyı açtığını takip edin. Böylelikle daha sonra gelenlerin kapıyı hangi noktada açacağını tahmin edebilir ve ona göre yer tutabilirsiniz.

2- Arkanızdaki, sağınızdaki, solunuzdaki insanları sıkı kontrol altında tutun. Hangi yaş grubundan insan olursa olsun araç geldiğinde kendinizi olabildiğince ileri atın. Bu şekilde metrobüsün içine kendini atabilmeniz daha kolay

3- Metrobüs beklerken sıranın en önünde durmaya çalışın. Ne olursa olsun sıranın gerisine düşmeyin.

4- Mesai saati başlangıcında ve mesai saati sonrasında mümkünse ara duraklardan binmemeye çalışın. Ara duraklardaysanız, metrobüsün boş olduğu yöne binin ve mümkünse ilk duraklardan binmeye çalışın.

5- Eğer metrobüse binebilmeyi başardıysanız, kapı önlerinde beklememeye çalışın. Çünkü her inen binen sizi mutlaka iteklemek zorunda kalacaktır.

6- Aracın orta yolcu bölümünde bekleyin. Bu her zaman kendinize yer bulma şansınızı arttıracaktır. Boşalan koltukları bu sayede daha rahat görebilirsiniz.

7- Aracın içerisini gözlemleyin, ve pozisyonunuzu her an ona göre ayarlayın. Dalgın olmayın, zira metrobüste yer kapmak istiyorsanız dalgın olmamak ilk şarttır.

8- Koltuklarda oturan yaşı büyük insanların başında beklemeyin. Genellikle uzun yol yolcusudurlar.

9- Araçta yer bulmak için bir oraya bir buraya atlamayın. Bu sizin üzerinizdeki gözlerin sayısını ve sizden önce oturmak isteyenlerin iştihını artıracaktır.

10- En arkada bulunan L koltukların başında dikilin. Ortalama 3, bilemediniz 4 durak sonra oturacak bir yer bulma olasılığınızın arttığını göreceksiniz. O saatlerde yer bulmak neredeyse yolda yüklü bir miktar para bulmak gibidir. Bulduysanız, gözlerinizi kapatın ve o anın tadını çıkarın

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz