İmamoğlu, ‘Otomobilsiz Kent Günü Birlikte Yürüyelim’ Etkinliğine Katıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen, ‘Otomobilsiz Kent Günü Birlikte Yürüyelim’ etkinliğine katıldı.


Bağdat Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşe, AB Türkiye Delegasyon Başkanı Christian Berger, AB Ulaştırma Kabine Başkanı Matej Zakonjsek ile binlerce İstanbullu katıldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte İmamoğlu, yürüyüş için özel olarak hazırlanan tişörtü giydi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen, ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’nın son gününde binlerce İstanbulluyla, ‘Otomobilsiz Kent Günü Birlikte Yürüyelim’ etkinliğine katıldı. 2002 yılından beri düzenlenen etkinlik, dünyanın önemli kentlerinde motorize trafiğin kısıtlanması, çevreci alternatiflerin geliştirilmesi, temiz ve sağlıklı bir çevre için yerel yönetimlerin kalıcı tedbirler almasını teşvik etmeyi amaçlıyor.

YAKLAŞIK 1,5 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER

İBB Orkestralar Müdürlüğü Bando Takımı öncülüğünde marşlarla başlayan yürüyüşe, Başkan İmamoğlu’nun yanı sıra, AB Türkiye Delegasyon Başkanı Christian Berger, AB Ulaştırma Kabine Başkanı Matej Zakonjsek, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut, Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir ve binlerce İstanbullu katıldı. Yürüyüş boyunca İstanbullular Başkan İmamoğlu ile fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı.

Şaşkın Bakkal’dan başlayan yaklaşık 1,5 kilometrelik yürüyüş, Göztepe Parkı’nda son buldu. İmamoğlu daha sonra, cadde boyunca birlikte yürüdüğü yabancı misafirleriyle park girişinde hazırlanan platforma çıkarak İstanbullulara seslendi.Dünyanın birçok kenti ile birlikte Türkiye’den de 61 şehrin ‘Otomobilsiz Kent Günü Birlikte Yürüyelim’ etkinliğine katıldığını belirten İmamoğlu, “Çok değerli bir aktivitenin içindeyiz. Sağlıklı bir güne merhaba demenin keyfini çıkarıyoruz” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumunuz