Otonom Araç İçin İlk İzin Çıktı

Otonom Araç İçin İlk İzin Çıktı

Otonom Araçlar Arasında İlk İzini Nuro R2 Aldı.Paket Dağıtımı İçin üretilen Nuro R2 Aracını için Yasal İzin Çıktı. Büyük dağıtım firmaları için aynı zamanda bireysel kullanım için büyük kolaylıklar sunan otonom araçlar ile alakalı yeni bir gelişme, otonom araç teknolojileri geliştirilmesiyle bilinen bir kuruluş olan Nuro’dan geldi. Firma geçtiğimiz günlerde yeni nesil otonom aracı olan R2’yi tanıttı.


Nuro firması daha önce gıda ve market ürünlerinin teslimatını sunmak için Krogger ve Dominos gibi şirketlerle anlaşma sağlamıştı. Firma daha güncel olan ve yolda seyir halinde giden araçlar için daha güvenli olan yeni nesil aracı R2 için gerekli yasal izinleri aldığını geçtiğimiz günlerde basına duyurdu. Nuro, tanıttıkları yeni araçlarında daha dayanıklı bir gövde yapısı kullandıklarını belirtti. Firma böylelikle önceki araçlarına göre kötü hava koşullarından daha az etkilenen bir ortam yaratıyor. Ek olarak yeni araçta daha gelişmiş sensörler ve daha fazla depolama alanı mevcut. Araçta yapılan yazılım iyileştirmeleri ile daha iyi iç sıcaklık kontrolü de sağlanabilecek.

R2 otonom araçlar, barındırdığı yüksek güvenlik önlemleri ile yasal izni almış durumda. Alınan bu izin ile R2, otonom olarak trafiğe çıkabilecek. Nuro şirketinin asıl amacı ise her bir araç için özel izinler almak yerine, kuralların otonom araçlar için uyarlanması.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın