Elektrikli Ford Transit Geliyor

Elektrikli Ford Transit Geliyor

Ford, elektrikli Transit modelini Amerika pazarında satışa sunacak. Alınan bilgilere göre Amerikan otomobil devi Ford’un amacı 2022 yılına geldiğimizde yüzde yüz elektrikli yük taşıma aracı Transiti satışa hazır hale getirmek. Yenilenecek olan Ford Transit birçok farklı boyutta üretilmesi de söz konusu. Üç farklı gövde uzunluğunda banttan inmesi beklenen elektrikli Ford Transit, müşterilerin istekleri doğrultusunda özelleştirilebilecek.


Ford’un, elektrikli Transit’e dair yaptığı tek yenilik güç ünitesini elektrikliye çevirmekle sınırlı değil elbette. Ford’un açıklamasına göre tamamen elektrikle çalışacak olan Transit, Ford Telematics ve FordPass Connect 4G LTE modemi kullanacak.

Araç içi kullanılabilecek olan bu teknoloji sayesinde 10 taneye kadar cihaz internete bağlanabilecek. Doğru yazılımları kullanarak filo yönetim şirketleri arabaların anlık konumunu GPS üzerinden rahatlıkla takip edecek ve uzaktan bağlantı kurarak araçları kontrol altında tutabilecekler.

İçten yanmalı motorlu versiyonlara kıyasla elektrikli yük taşıma araçlarının daha düşük operasyon maliyetine sahip olduğu bilinen bir gerçek. Sırf bu sebeple Ford’un elektrikli Transit’ten beklentisi çok yüksek.

Çarpışma önleme asistanı, otomatik acil durum freni ve yaya tespit sistemine standart olarak ev sahipliği yapacağı belirtilen yeni elektrikli Transit şerit takip sistemi gibi gelişmiş güvenlik önlemleri hazır bulunacak.

2022 yılında satışa sunulması beklenen elektrikli Ford Transit’in konsept halinin fotoğraflarına aşağıdan bakabilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.İlk yorum yapan olun

Cevap Yazın