2021 Toyota Yaris Cross Hibrit Modeline Merhaba Deyin

Toyota Yaris Crossover

Toyota’nın yeni Yaris Cross hibrit modeline merhaba deyin. Normalde Toyota, bu yeni Yaris Cross Hibrit modelini korona virüsü nedeniyle iptal edilen Cenevre Otomobil fuarında tanıtmayı planlıyordu. Fakat fuarın iptal olması nedeniyle ertelediği tanıtımı bugün sabah saatlerinde yaptı.

Öncelik Avrupa Pazarı

Avrupalı ve Japon mühendis ekiplerinin beraber çalıştığı 2021 Toyota Yaris Cross Hibrit modeli Avrupa pazarı ihtiyaçlarının tümünü karşılayabilmek için tasarlanmış ve geliştirilmiş. B-SUV segmentinde bulunan yeni Yaris Cross modeli, diğer bütün modellerdeki gibi sağlamlık ve pratiklikten ödün vermeden üretilmiş.

Toyota Elmas Desenlerden Vazgeçmemiş

Far tasarımında ve ızgaranın içinde bulunan elmas desenleri, Yeni Yaris Cross’u normal Yaris modelinden daha farklı bir görünüme getirmeyi başarmış. Yüksek yapısı ve geniş çamurlukları ile Yeni Yaris Cross oldukça heybetli bir duruşa sahip bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Kısaca 2021 Yaris Cross Hibrit modeli normal Yaris modellerinden oldukça farklı bir dış tasarıma sahip bir hal almış.

Aracın Teknik Verileri

Yaris ile birlikte Toyota’nın Fransa’daki Valenciennes fabrikasında üretilecek olan yeni Yaris Cross Hibrit modelinin boyutları ise şu şekilde; Uzunluğu 4.180 mm ile orijinal RAV4’e çok yakın olan modelin genişlik ve yükseklik değerleri de sırasıyla 1.765 mm ve 1.560 mm. Aks aralığı ise 2.560 mm olarak aktarıldı.

Japon markanın dördüncü nesil hibrit teknolojisini kullanan yeni hibrit crossover modelinde termal verimliliğinde %40’lara ulaşan 1,5 litrelik atmosferik motoru bunun yanında bir de elektrik motoru görev yapacak. Bu da araca toplamda 116 beygirlik bir güç sağlayacak.

Yeni Yaris Cross Hibrit modelini en önemli özelliklerinden birisi de elektronik AWD-i dört çeker sistemi. AWD-i teknolojisi normal sürüş koşullarında aracın önden çekişli gibi davranmasını sağlıyor. Ancak aracın tutunma yüzeyi azaldığı zaman ya da daha iyi bir kalkış performansı gerektiğinde. Toyota’nın AWD-i teknolojisi gücü dört tekerleğe dengeli bir şekilde aktarmayı başarıyor. Ayrıca Toyota, yeni Yaris Cross hibrit modelinde otomatik frenleme, direksiyon yardımı, görsel ve sesli uyarılar gibi birçok tehlike önleyici donanıma da yer vermiş.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Aracın fiyatı henüz belli değil fakat Toyota yeni Yaris Cross hibrit modelini 2021 yazında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz