2021 Audi A3 Sedan’ın Resmi Tanıtım Videoları Geldi

Audi Yeni A3 Sedan

Korona virüsü (COVİD-19) salgını sebebiyle iptal edilen Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılması planlanan fakat fuar iptal edilince tanıtılamayan 2021 Audi A3 Sedanın tanıtım videoları çok geçmeden geldi. Audi, dünyayı etkisi altına alan salgın krizine rağmen bu haftanın başında yeni A3 sedan versiyonunu videolar aracılığı ile tanıttı. Bu videolar ise A3 Sedan’nın neredeyse tüm detaylarını gözler önüne serdi.

Yeni A3 Sedan’ın iç mekanına baktığımızda, 10,25 inç dijital gösterge ekranı ve merkezde 10,1 inç MMI dokunmatik ekran bizleri karşılıyor. Ayrıca havalandırmaların üst tarafa konumlandırıldığı bu yerleşimde, oldukça farklı bir görünüm kazanmış. Yeni Audi A3 Sedanın sürücü asistanları içerisinde Audi pre sense isimli ön çarpışma asistanı, adaptif hız sabitleyici, verimlilik asistanı, araçtan çıkış uyarısı ve arka çapraz trafik asistanı gibi önemli özellikler bulunuyor.

Yeni A3 Sedan ilk etapta 2 motor seçeneği ile gelecek; Bunlardan ilki de giriş seviyesinde bulunan 35 TFSI adı altındaki 150 beygirlik 1,5 TFSI benzinli motora ve yeni geliştirilen 6 ileri manuel bir şanzımana sahip bir versiyon ile gelecek. Dizel seçeneğinde Yeni A3 sedan, 35 TDI adı altında,150 beygirlik 2,0 dizel bir üniteye ve 7 ileri S tronic kombinasyonu ile birlikte gelecek. İlerleyen süreçte ise 110 beygirlik 1.0 TFSI, ilk etapta manuel şanzımanla sunulan 1.5 TFSI motorun S-tronic ve 48V hafif hibrit sistemle kombine edilen bir versiyonu ve sıkıştırılmış doğal gazla çalışan 1.5 TGI gibi seçenekler de motor yelpazesine eklenecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

    İlk yorum yapan olun

    Yorumunuz