Ford Puma ST Modelinin Kısa Teaser Videosu Yayınladı

Yeni Ford Puma ST

Ford, çok merak edilen yeni crossover modeli Puma ST modelinin kısa bir teaser videosunu yayınladı. Zaten piyasada bulunan versiyonunun ST-Line donanım paketinin mekanik güncellemeler ile iyileştirilmiş versiyonu olan yeni Puma ST, biraz daha geniş çamurluklara ve biraz daha farklı ön tamponuyla öne çıkacak. Tabi ki V formundaki yeni jant stilli, tavan üstündeki spoyler ve çift egzoz çıkışını unutmak lazım.

Çok kısa bir Teaser videosu olsa da bolca detay içeriyor ve bu detaylar arasında Yeni Puma ST’nin yeni Recaro koltukları da gözlere çarpıyor. Bunun yanında aracın birçok yerinde olduğu gibi koltuklar ve direksiyon simidi de ST logosuyla süslenmiş.

Yeni Ford Puma ST modelinin kaputunun altında ise 1,5 litrelik EcoBoost turbo benzinli, üç silindire sahip ir ünite olduğu söyleniyor. Bu söylentinin kaynağının da Ford Fiesta ST, aynı üniteyi kullanıyor ve 200 bg (148 kW) güç, 290 Nm tork üretebiliyor. Ayrıca Yeni Puma’nın ST versiyonu 6 ileri manuel şanzıman ve önden çekiş sistemiyle gelmesi bekleniyor. Aracın 0-100 km/s hızlanma süresinin 7 saniye civarlarında olması beklentiler arasında. Bu değer ise bir SUV için oldukça yeterli.

Ford Puma ST’nin Önceden Çekilmiş Casus Fotoğrafları:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Tahminlere göre Yeni Ford Puma ST modeli 250.000 TL civarında satışa sunulması bekleniyor. Ford’un teaser videosuna bakacak olursak yeni Puma ST bu sene bitmeden tanıtılacak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz