Renault 400 Çalışanını İşten Çıkartıyor

Renault 400 Çalışanını İşten Çıkartıyor

Korona virüsü salgını, sıfır otomobil satışlarını oldukça kötü etkiledi. Birçok üretici, azalan talep doğrultusunda çalışanlarını işten çıkarmaya başladı. Bu sıralar ekonomik sıkıntıya giren otomobil üreticileri, maliyetleri minimuma çekmek için çalışanlarını işten çıkartma kararı aldıklarını açıklıyor. Sadece birkaç gün önce, Volkswagen 450 çalışanını işten çıkaracağını duyurmuştu. Bugün ise, Fransız otomotiv devi Renault, 400 çalışanını işten çıkartma kararı aldığını duyurdu.


Sadece birkaç gün önce, Volkswagen 450 çalışanını işten çıkarma kararını aldığını duyurmuştu. Fransız üretici Renault’dan da benzer bir açıklama geldi. Renault, Slovenya’da bulunan fabrikasında görev yapan 400 çalışanının işine son vereceğini duyurdu.

Renault’un Slovenya’da bulunan Revoz fabrikasında, Twingo, Clio modellerinin yanında Smart Model’inin elektrikli motoru üretiliyor. Bunun yanında fabrikada yaklaşık 3,200 çalışan bulunuyor. Renault, aldığı bu kararın fabrikada fazla çalışan olması ve üretimin bu sayıya göre oldukça az olduğunu gösteriyor.İlk yorum yapan olun

Yorumunuz