Land Rover Discovery Sport Özellikleri

Land Rover Discovery Sport Türkiye pazarına satışa sunulan Land Rover Discovery Sport özellikleriyle şaşırtıyor. Land Rover’ın makyajladığı Land Rover Discovery Sport Model, S, SE, HSE, R-Dynamic S, R-Dynamic SE ve R-Dynamic HSE olmak üzere 6 farklı donanım seçeneğine sahip.

5+2 koltuk kapasitesine sahip olan Land Rover Discovery Sport iç mekanda konfor hissini yolculara ve sürücülere sunuyor. SUV segmentinde yer alan Yeni Discovery Sport, gelişmiş tasarımı ve baştan aşağı yenilenen iç mekânı ile iddiasını artırıyor.

Ön ve arka LED farları, yenilenen panjur ve tampon tasarımı Yeni Discovery Sport’un dış tasarımında dikkat çeken yenilikleri temsil ediyor. İç mekânda ise ön konsoldaki yerini alan Touch Pro bilgi ve eğlence sistemi dikkat çekiyor.

Yakıt tüketiminde ise oldukça fark edilen özellikler taşıyor Land Rover Discovery Sport. 48V elektrik destekli mild hibrit (MHEV) özelliğine sahip olan Yeni Discovery Sport, bu sayede oldukça düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonu sağlıyor. Hafif hibrit özelliği ile donatılan Yeni Discovery Sport 100 km’de ortalama 5.5 litre yakıt tüketiyor.

Yeni Discovery Sport’un en dikkat çekici teknolojik yeniliklerinden birini Clear Sight Dijital Dikiz Aynası oluşturuyor.

Ground View sistemi, 180 derece açılı bir ön kamera ile otomobilin kör noktalarında kalan kaldırım ya da yüksek çıkıntıları görülebilir hale getiriyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz